efiziv@efiziv.co.il

 סמינר מוזיקה, תרבות ואמנות ביוון
 
בהדרכת הגב' מרב ברק וד"ר אפי זיו

6.6.19  - 10.6.19

 

אתונה, עיר של כ- 4,000 שנות היסטוריה. ערש התרבות האנושית המערבית, התיאטרון, האמנות, האדריכלות, המיתולוגיה והפילוסופיה. בסוף שבוע ארוך נחווה את אתונה ההיסטורית והעכשווית בפיוז'ן תרבותי מסקרן, מעשיר, תוך שילוב בין אמנות, אדריכלות, מוזיקה, תיאטרון, מחול ועיצוב.
חמישה ימים עמוסים ומרתקים הכוללים ביקור באתרים היסטוריים ואמנותיים מובילים באתונה ומחוצה לה, ומופעים מרהיבים בתיאטראות יוונים עתיקים ובבית האופרה החדשני של אתונה.
 
תכנית הסיור:

יום מס. 1 , יום חמישי, 6.6.19

נמריא בבקר בטיסת אל על לאתונה. לאחר הנחיתה נערוך סיור פנורמי באוטובוס להכרת העיר אתונה. בין השאר, נעצור בכיכר סינדאגמה (Platia Sindagmatos)  כדי לצפות בהחלפת המשמר מול בניין הפרלמנט היווני. נעבור בשדרת האוניברסיטה המהודרת (Panepistimiou ) ונצפה בביתו של היינריך שלימאן.
נגיע אל המלון, נתארגן ונעשה שם את הפסקת הצהרים.
אחר הצהרים נתכנס להרצאת פתיחה "מבוא לאדריכלות יוון העתיקה" ונצא באוטובוס אל אחד המקומות הרומנטיים ביוון – כף סוניון, המקום האהוב על לורד ביירון. ניסע בדרך מתפתלת ונעפיל אל שרידי מקדש פוסידון הניצב על הצוק הגבוה ונספר שם את סיפור מקור השם של הים האגאי. נשוב למלוננו בשעות הערב.
 
 
יום מס. 2 , יום ששי, 7.6.19

היום הוא שיאו של הטיול – הביקור באקרופוליס ובמוזיאון האקרופוליס החדש. מיד לאחר ארוחת הבקר נשמע הרצאת מבוא על ההיסטוריה של יוון ונשים פעמינו אל ה"עיר העליונה", הלא היא האקרופוליס של אתונה.
נתחיל את הסיור בין שרידי המבנים המפוארים שעמדו על האקרופוליס ונשמע על ייעודו של כל מבנה. אחר כך נרד מהגבעה וניכנס אל המוזיאון של האקרופוליס. זהו מוזיאון חדש, מודרני וייחודי בעולם. קירותיו עשויים זכוכית וכל עת הביקור נצפה בתוכו בשרידים שהועברו לכאן ונביט משם על האקרופוליס, המקום המקורי ממנו נלקחו השרידים. נעשה הפסקת קפה במוזיאון כדי להספיק לסייר בכל ארבע הקומות.
אחרי הביקור במוזיאון, נטייל ברובע הפלאקה (Plaka), שם נאכל ארוחת צהרים באופן עצמאי.
אחר הצהרים נתכנס להרצאה של מרב ברק על תכנית הערב.
בערב נצא לצפות במופע במסגרת פסטיבל אתונה – אפידאאורוס. הפסטיבל כולל מדי שנה מבחר איכותי של מופעי מוזיקה, תיאטרון ומחול ומבוצע בשני תיאטראות יווניים קלאסיים, באתונה ובאפידאאורוס. תחת כיפת השמים. נכון לעת פרסום סיור זה, תכנית הפסטיבל טרם פורסמה. תכנית הפסטיבל תפורסם בהמשך ומתוכה ייבחר מופע לערב זה.
 
יום מס. 3, יום שבת, 8.6.19

לאחר ארוחת הבקר נשמע הרצאת מבוא על הפיסול ביוון העתיקה ונקדיש את כל הבוקר לסיור מקיף וממצה במוזיאון הארכאולוגי הלאומי של אתונה. נתחיל עם הציור בכרתים, תרבות שנכחדה לפני 4,500 שנה, נמשיך אל הממצאים מהעיר מיקני ומסכת המוות של אגממנון, נראה ונתפעם מפסל הברונזה הענק של זאוס (פוסידון) מארטמיסיון , נראה את הפרש הקטן הרוכב על סוס ענק, ועוד . הממצאים במוזיאון זה הם מהחשובים בתולדות הפיסול והציור של יוון העתיקה.
לאחר הפסקת צהרים נחזור למלוננו למנוחה והתארגנות.
אחר הצהרים נשמע הרצאה על תכנית הערב, אחריה נצא אל תיאטרון האקרופוליס על מנת לצפות באופרה "נורמה"/בליני. יצירה זו היא מפסגות הבל-קנטו האיטלקי, וכוללת את האריה המפורסמת Casta diva, אשר התפרסמה במיוחד בביצועה של הדיווה היוונייה, מריה קאלאס. נורמה, הכוהנת הדרואידית נאלצת להתעמת עם חטאיה שלה בדרמה אנושית חזקה. העלילה, בעלת היסודות המיתיים, מתאימה מאין כמוה לביצוע בתיאטרון יווני קלאסי. ההפקה הינה של בית האופרה של אתונה. במאי ההפקה הוא קרלוס פדריסה, מקבוצת La Fura Dels Baus מברצלונה, הידועה במופעי הענק המרשימים שהיא יצרה, הן לפסטיבלי האופרה המובילים בעולם והן לטקסי ענק (כולל טקס פתיחת האולימפיאדה בברצלונה).
המופע בשעה 21:00
 
 
יום מס. 4, יום ראשון, 9.6.19

לאחר ארוחת הבקר נשמע הרצאה על התפתחות האמנות הנוצרית ביוון בתקופה הביזנטית ונלמד כמה מושגי יסוד. נצא עם האוטובוס לפיראוס, עיר הנמל של אתונה וניכנס אל המוזיאון הארכאולוגי שם. משם נמשיך אל מנזר דאפני, המפורסם בציורי הפסיפסים המרהיבים מסוף המאה ה-11.
נחזור אל העיר אתונה ונספיק, לפני מנוחת הצהרים לטייל ברחובות נוספים באתונה, הנחשבים למרכזי קניות ידועים.
לאחר מנוחת הצהרים נשמע הרצאה על תכנית הערב, אחריה נצא אל בית האופרה החדש של אתונה, שם נצפה במופע Magic, המשלב מחול, אופרה ועיצוב. המופע בהשתתפות להקת הבלט של בית האופרה. זוהי הפקה ייחודית, של אסתטיקה, מוזיקה ועיסוק בעיצוב הגוף, הן בהיבט התנועה והן בהיבט של אופנה ועיצוב הבגד.
המופע בשעה 20:00
 
יום מס. 5, יום שני, 10.6.19

יומנו האחרון ביוון יוקדש לעיר דלפי, אתר האורקל המפורסם ביותר בעולם העתיק שפעילותו נמשכה מעל אלף שנה. נעזוב את אתונה מוקדם בבקר, לנסיעה של כשלוש שעות בנופים נפלאים אל המתחם העתיק בדלפי.
נסייר במתחם, נראה את מקדשה של האורקל ונשמע את סיפורה, נשוטט בין שרידי מאות מבני הפאר שהיו במקום. ניכנס אל המוזיאון של דלפי אליו הביאו את ממצאי המתחם. נראה את פסל הברונזה "הרכב מדלפי", את "האומפלוס" – האבן שהגישה ריאה לקרונוס כדי שיבלע אותה במקום את בנו זאוס, ועוד יצירות מופת נוספות.
אחר הצהרים נעשה את דרכנו לשדה התעופה של אתונה, לטיסה חזרה לארץ.

 
מחיר לאדם בחדר זוגי: 1995 יורו , תוספת לחדר בודד: 395 יורו
(מינימום 15 משלמים)
מלון AMALIA http://amaliahotelathens.gr/
 או דומה לו במיקום וברמה
 
המחיר כולל:
טיסה  ישירה אתונה בחברת אלעל
 6/6 המראה: 0700 נחיתה: 0910
10/6 המראה: 2230 נחיתה:0030

 • 4 לילות במלון על בסיס ארוחת בוקר  בופה
 • 1 ארוחת ערב ערב ביום ההגעה
 •     אוטובוס להעברות לכל ימי הטיול בהתאם למסלול, כולל העברות הלוך וחזור לאופרות)
 • אולם להרצאות במלון
 • הדרכת ד"ר אפי זיו ומרב ברק
 • הדרכה מקומית על פי החוק
 • כניסות לאתרים על פי המסלול
 • תשר לנותני שירותים: מלצרים, מדריך מקומי, נהג,
 
המחיר אינו כולל:

 • תשר למדריכים הישראליים
 •       אופרות – ראי טופס רישום מצורף לכל שלושת האופרות חבילה של שלושה מופיעים
        XXXXX  יורו לאדם עבור שלושת המופעים – תלוי במיקומים
 • התייקרויות דלק ומיסי נמל לאחר תאריך 01.01.2019
 • ארוחות צהריים או ערב – מעבר למצויין תחת המחיר כולל.
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".
 
בברכה,
 
לפרטים והרשמה:
 
שרון די קסטרו - 0507958401
sharon@goldentours.co.il
גולדן טורס
 

 
 
 
 
 
 
 


 
ליצירת קשר עם ד"ר אפי זיו כתבו לדוא"ל : efiziv@efiziv.co.il