efiziv@efiziv.co.il

  סמינר תרבות ואמנות - הדרום הקסום של איטליה

 01 - 08 בספטמבר 2015

מרצה ד"ר אפי זיו \ מדריכה רחל ספיר
 
סמינר תרבות, אמנות והיסטוריה בדרום איטליה. בסמינר יושם דגש על סיור ולמידה במוזיאונים, כנסיות, ארמונות, מנזרים ואתרים היסטוריים. נסקור תחומים רבים כמו נצרות, מיתולוגיה יוונית, היסטוריה, אמנות ועוד. נבקר באתרים רבים, על פי המפורט בתכנית הסמינר, ונשלב גם סיור ממצה באי קאפרי.
 
יום שלישי 01.09 : ת"א - רומא - קסטלי רומאני - מונטה קסינו - נאפולי
בשעות הבוקר נמריא לרומא. נצא משדה התעופה בנסיעה דרומה על "אוטוסטראדת השמש". בדרכנו נעצור באזור קסטלי רומאני. נסייר בעיירות נמי וקסטל גנדולפו ונצפה בלועות הרי געש שהפכו לאגמים ובארמון הקיץ של האפיפיורים. משם נמשיך את דרכנו דרומה ונספיק בדרך לבקר ליד העיר קסינו , במנזר המפורסם - מונטה קסינו. נשמע שם את הסיפור על הקרבות הקשים שנערכו שם במלחמת העולם השנייה ועל הרס המנזר. נסייר במנזר המחודש והמפתיע בהדרו ובמוזיאון החבוי בתוך ההר. נמשיך דרומה עד נאפולי, שם נלון בשלושת הלילות הראשונים, התארגנות במלון וארוחת ערב.
 
יום רביעי 02.09 : נאפולי
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור הכרות עם העיר נאפולי עליה נאמר בטעות "לראות ולמות". נתחיל במוזיאון הארכיאולוגי המפורסם, אחד החשובים ביותר לתולדות האמנות הרומאית בכלל ולשרידי העיר פומפי בפרט. לא נפסח כמובן על "החדר הסודי" (אם יתאפשר). לארוחת צהרים נהנה מפיצה נפוליטנית מהטובות בעיר. נמשיך לסייר באתרים המרכזיים של נאפולי כולל כיכר פלבישטו, גלריית אומברטו הראשון, והמבצר הישן. חזרה למלוננו.
 
יום חמישי 03.09 : נאפולי
עוד יום בנאפולי. נתחיל את הבוקר בסיור במוזיאון שעל הגבעה המשקיפה אל העיר – מוזיאון קאפו די מונטה ובו נצפה ביצירות מופת מתקופות שונות. משם, לאחר הפסקת צהרים נטייל באזור הנקרא "ספקה נפולי" ובו רחובות צרים וציוריים ובהם כנסיות המכילות יצירות מרתקות של קאראואג'יו, ואחרים. לקראת ערב תישארנה לנו כמה שעות חופשיות בעיר מיוחדת זו.
 
יום שישי 04.09 : פומפיי - סורנטו
לאחר ארוחת הבוקר, נעזוב את נאפולי וניסע דרומה. היום יוקדש לעתיקות העיר פומפי ולצפייה בהר הגעש וזוב שכיסה אותה באלפי טונות של אפר וולקני. העיר נשתמרה להפליא על רחובותיה, בתי המרחץ השעשועים והווילות המפוארות שקירותיהן מכוסות ציורי פרסקו ופסיפסים. בשעות אחר הצהרים נגיע לעיר סורנטו, שם נלון במשך ארבעה לילות.  נצא יחד לארוחת ערב ולאחריה נצפה במופע פולקלור דרומי טיפוסי עם מוזיקה וריקודים נפוליטנים.
 
יום שבת  05.09 : קאפרי
היום נשוט לאי החלומות קאפרי. נפליג לנמל הגדול. נעלה לעיירה אנה קאפרי ונצפה ממנה על מפרץ נאפולי המרהיב. נעלה בכיסא תלוי ל"הר השמש" הצופה על האזור כולו, ניכנס לווילה סן מיקלה ונשמע את סיפורו של הרופא סופר אקסל מונטה. זמן חופשי ליהנות מסמטאות העיירה הציורית. נרד אל קאפרי, נבקר בגני אוגוסטוס, תצפית נפלאה על צוקי החוף. נטייל בסימטאות המיוחדות ונהנה משפע הגלריות, הבוטיקים, חנויות היוקרה ובתי הקפה. בתום הביקור נשוב בשייט לסורנטו. בערב נצא לטרטוריה איטלקית טיפוסית.
 
יום ראשון  06.09 : קו החוף האמלפיטני : פוזיטנו - אמלפי - ראוולו
את הבוקר נתחיל בנסיעה באחת הדרכים היפות בעולם בין סורנטו לאמלפי – ה"חוף האמלפיטני". הדרך המתפתלת על מצוקים תלולים לאורך מפרצים של ים כחול ועמוק. המדרונות מכוסים טרסות של גפנים וכרמי לימון. נסייר בעיירה  המדהימה פוזיטאנו , משם נמשיך בדרכנו לעיירת הדייגים אמלפי שהייתה מעצמה ימית חשובה בימי הביניים, נבקר בקתדראלה המפוארת שלה המשמשת עדות לעושרה ותפארתה. משם נעפיל לעיירה המפורסמת ראוולו. נבקר באחת הווילות היפות באזור – צ'ימברונה. הנוף הנשקף ממנה עוצר נשימה. נסייר בסמטאות העיירה המקסימה, נביט בנוף המדהים ובשעות אחר הצהריים המאוחרות ניסע חזרה למלוננו בסורנטו. ערב חופשי לסיור בסמטאות העיר ובשוק הלילי הנערך בהן.
 
יום שני 07.09 : פאסטום - וייטרי סול מארה
היום ניסע דרומה, שוב ב"חוף האמלפיטני" אל העיר פאסטום. בעיר זו נחשפה עיר יוונית עתיקה והשתמרו בה שני מקדשים עצומים ומרהיבים. נבקר באתר הארכאולוגי העתיק, נלמד על חיי התושבים לפני אלפי שנים. נמשיך את הסיור הלימודי בביקור במוזיאון של העיר, אליו הובאו מוצגים מעניינים מן האתר עצמו. משם ניסע צפונה, נחלוף על פני העיר סלרנו ונשמע את סיפור שחרור איטליה במלחמת העולם השנייה על ידי בעלות הברית, בפלישה מן הים שהחלה בעיר זו. נספיק לבקר בדרך בעיירה הססגונית, וייטרי סול מארה המפורסמת בעולם כולו ביצירות הקרמיקה הססגונית. נחזור לסורנטו ונאכל במלוננו יחד את ארוחת הערב האחרונה המשותפת לטיול זה.
 
יום שלישי 08.09 : קזרטה - רומא - ת"א
ביום האחרון של הטיול נצא מסורנטו צפונה ונגיע לעיר קזרטה שם נבקר בארמון – "ורסאי" של האיטלקים. נסייר בשלל החדרים המדהימים והמעוטרים ולא נוותר על סיור בגניו המופלאים ומלאי הצבע והמזרקות. משם נמשיך לשדה התעופה, לטיסתנו חזרה לארץ.
 
חלוקת לילות
3 לילות בנאפולי
4 לילות בסורנטו
טיסות אל על
 LY 385G 01SEP 2 TLVFCO PN31 0600  0845  /DCLY*6IDTT8 /E
2 LY 384G 08SEP 2 FCOTLV PN31 2155  0220   09SEP
 
מחיר לאדם בחדר זוגי: 1975 יורו
תוספת חדר ליחיד : 399 יורו
 
 

החלה ההרשמה ב"סולו איטליה"
גב' מישל טלפון 
03-6753147

המחיר כולל:
 • טיסות אל על לרומא וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 7 לילות בבית מלון בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • מס עירוני
 • 4 ארוחות ערב
 • ארוחת פיצה נפוליטנית
 • מופע פולקלור נאפוליטני
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, לביצוע  תוכנית  הטיול.
 • מרצה מומחה - ד"ר אפי זיו
 • מדריכה מצוות סולו איטליה- המומחים לארץ המגף – הגב' רחל ספיר
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
 • סיורים מודרכים בנפולי, פומפיי, קאפרי, פאסטום וארמון קזרטה.
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע
 
 
המחיר אינו כולל:
 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.12.14
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".
 
 
 

 
 
ליצירת קשר עם ד"ר אפי זיו כתבו לדוא"ל : efiziv@efiziv.co.il