efiziv@efiziv.co.il

 אמנות ותרבות בהולנד בלגיה
סמינר שיט
בהדרכת ד"ר אפי זיו והגב' דליה ברזלי
7 לילות /8 ימים
תאריך: 23 – 30/07/16

  

מסלול חדש ובלעדי בגורדון טורס
שיט מהנה ומרתק בנהר הריין הממשיך לדרכי המים הייחודיות של הולנד ובלגיה. הנאה צרופה ממוזיאונים, עיירות ציוריות, קתדראלות, גבינות הולנדיות ושוקולד בלגי... מכלול של הנאות תרבות, אמנות, היסטוריה וגסטרונומיה אותם תדריך הגב' דליה ברזלי. בשעות הערב נשמע הרצאות במגוון נושאים מפי ד"ר אפי זיו.
 
תכנית הטיול:
יום 1 קלן
בשעת בוקר ניפגש בנתבג ונצא לטיסתנו לעיר פרנקפורט שבגרמניה.לאחר הנחיתה ניסע כשעתיים ונגיע לעיר קלן שם נעלה על ספינתנו שתשמש אותנו כמלון צף במהלך כל ימי הטיול, צוות הספינה יקבל אותנו בברכת ברוכים הבאים עם שתיה חמה וכיבוד קל. לפנות ערב נפליג צפונה בנהר הריין לכיוון הולנד.

יום 2 הורן
בשעות הבוקר נשוט בימת מרקר הנקראת על שם כפר הדייגים המפורסם. השיט ימחיש לנו את המאמצים שהשקיעו ההולנדים בבניית סכרים כדי להגן על עצמם מפני הצפות. הספינה תעגון בשעות הצהרים בהורן, עיר נמל עתיקה. בשעות אחר הצהרים נצא לסיור רגלי מהנה באתרי העיר.
בלילה תפליג הספינה לעבר בירת הולנד – אמסטרדם.

יום 3 אמסטרדם
הספינה תגיע לאמסטרדם בשעות הבוקר המוקדמות. אחרי ארוחת הבוקר נצא לסיור פנורמי בעיר הבירה של הולנד הלא היא אמסטרדאם,נראה את תעלותיה ובנייניה המרשמים ,נבקר במוזאון המפורסם רייקסמוזיאום ונלמד על היצירות הנפלאות של האמנים הפלמיים וכמובן את "משמר הלילה" של רמברנדט. אחר הצהרים נצא שוב אל העיר ונסייר במוזיאון ואן גוך המכיל עשרות רבות מיצירותיו המרגשות של האמן ההולנדי המיוסר.
בלילה תפליג הספינה לעבר רוטרדם.

יום 4 רוטרדם – האג – דלפט
בוקר טוב ואנו עוגנים ברוטרדם עיר הנמל הגדולה בעולם, נצא לסיור בשתי ערים מרתקות האג ודלפט, נתחיל בעיר האג בה נמצאים משרדי הממשלה. שיאו של הביקור יהיה במוזיאון מאוריצהויס, בו נראה יצירות אמנות מובחרות בין השאר, את "הנערה ועגיל הפנינה" של ורמיר. מהאג נמשיך לעיר דלפט ששמה הולך לפניה בזכות החרסינה הכחולה היפה והמיוחדת המיוצרת בה. בשעות הצהרים תשוט הספינה בנמלה של רוטרדם, הנמל הגדול ביותר באירופה.
בלילה תפליג הספינה לכיוון העיר גנט בבלגיה.
 
יום 5 גנט וברוז'
בבוקר נגיע לעיר גנט ונבקר בקתדראלה של העיר בה מוצגת היצירה המפורסמת של יאן ואן אייק – "השה המיסטי". משם ניסע לעיר ברוז',ברוז הנקראת "וונציה של הצפון" היא אחת הערים המתויירות ביותר באירופה, נסייר בכיכרות ,נצפה בתעלות ולא נפסח כמובן על יצירתו של מיכלאנג'לו – "המדונה והילד" בכנסיית "גברתנו הנכבדה,
בלילה תפליג הספינה לכיוון העיר אנטוורפן.

יום 6 אנטוורפן
העיר אנטוורפן, למרות פרסומה כעיר היהלומים, מהווה פנינה אמנותית אדירה.נסייר בין אתריה  ונבקר בקתדראלה של העיר כדי לראות את יצירותיו של גדול אמני ארצות השפלה- רובנס, בנוסף נבקר בביתו השמור להפליא בדיוק כפי שהיה בחייו. נבקר בכיכרות העיר ובמדרחוב המפורסם.
בלילה תפליג הספינה צפונה לכיוון העיר ניימכן בהולנד.

יום 7 ניימכן
בבקר תגיע הספינה לעיר ניימכן ותעגון במרכזה. נצא לסיור רגלי בעיר העתיקה כדי לצפות באתריה המקסימים. יינתן זמן חופשי כדי לערוך קניות לקראת חזרתנו לארץ.
בלילה נפליג לכיוון העיר קלן ונהנה מארוחת ערב חגיגית עם קפטן הספינה.

יום 8 קלן – תל אביב
הספינה תגיע לקלן בשעות הבוקר המוקדמות. אחרי ארוחת הבוקר ניפרד מהצוות ונצא לסייר בעיר קלן, נבקר בקתדרלה המפורסמת של העיר שנבנתה בהמלך 600 שנים.נטייל בכיכר המרכזית ובמדרחוב הצבעוני ובשעת הצהרים נעזוב את העיר בדרכנו לפרנקפורט שם נצא בטיסה חזרה הביתה.
 
  
המחיר לאדם בתא זוגי וכולל:

         טיסות סדירות לפרנקפורט 
          העברה משדה התעופה לספינה ובחזרה
•        7 לילות שיט בתא עם מרפסת צרפתית (חלון גדול שנפתח לכל אורכו(
•        אירוח על בסיס פנסיון מלא במהלך השיט. (ביום הראשון תינתן א. ערב בלבד וביום העזיבה תינתן א. בוקר בלבד(
•        יין ובירות (מהמוצע בספינה) ללא הגבלה בארוחות הצהריים והערב
•         תכנית סיורים עשירה כמפורט כולל כניסות לכל האתרים במסלול
•        כניסות למוזיאונים ולגלריות המצויינות בתוכנית
•        הדרכה מקצועית של מומחית לאזור הגב' דליה ברזלי
•        הדרכה והרצאות בנושאי תרבות ואומנות מפי ד"ר אפי זיו
•        כל המיסים וההיטלים
•        תשר לנותני השירות בספינה
 
 
מחיר לאדם בתא זוגי – 2550eu
 
תוספת ליחיד בחדר: 420eu
שימו לב! טיולי השיט מתאימים לאורחים המסוגלים לטייל ברגל באופן עצמאי, שכן אנו יוצאים מהספינה מידי יום  לטיול רגלי עד הצהריים. לעיתים יש ללכת כ-10 דקות מהמעגן לעיר הקרובה. בערים עצמן תיתכן הליכה על מדרכה עם אבנים ולכן לא ניתן יהיה להשתמש בהליכון או בכיסא גלגלים.   
 
 

 המחיר לא כולל:
ביטוח בריאות (מחיר מיוחד לקבוצה)

תנאי תשלום:
מקדמה ע"ס 200eu לאישור העסקה
60 יום לפני היציאה – גמר חשבון
הרשמה תתבצע רק לאחר שליחת טופס הרשמה (מצורפת דוגמה) מלא וחתום ע"י הלקוח
מדיניות ביטול:
•        עד 60 יום לפני היציאה – עלות מקדמה בלבד
•        30-60 יום – 50% מעלות העסקה
•        15-30 יום – 70% מעלות העסקה
•        15 ימים ומטה – 100% מעלות העסקה
 
חופשה נעימה!
צוות גורדון טורס
 
ליצירת קשר עם ד"ר אפי זיו כתבו לדוא"ל : efiziv@efiziv.co.il