efiziv@efiziv.co.il

 סמינר תרבות ואמנות בחבל ונטו ובונציה
25 ביוני - 01 ביולי 2014
מרצה ד"ר אפי זיו
מדריכה רחל ספיר
 
סמינר מטייל של תרבות ואמנות בחבל וונטו. הסמינר יכלוול סקירה ולימוד של שכיות החמדה באזור ושיאו יהיה בביקור בוונציה. בסמינר נעסוק בהיסטוריה, אמנות, נצרות, מיתולוגיה ותחומי תרבות נוספים. סביב וונציה נבקר בפדובה, רוונה, פוזאנו, מנטובה, פרארה  ורונה וויצ'נזה. בכולן נלמד על ההיסטוריה והאמנות של הערים הייחודיות האלה.
 
יום רביעי 25.06.14 : ת"א - ורונה - מנטובה - פרארה
הבוקר נמריא לעיר ורונה. תחנתנו הראשונה תהיה העיר מנטובה, בה נראה ארמונות של שליטי העיר, משפחת גונזגה, נסייר ונלמד על העיר העתיקה. העיר הבאה תהיה פרארה, עירם של שושלת אסטה, בה נראה את מרכז העיר והדואומו היוצא דופן. משם ניסע אל העיר פדובה ונתארגן במלוננו. ארוחת ערב.
 
יום חמישי 26.06.14 : רוונה
ניסע בבוקר לעיר הפסיפסים רוונה, אשר שימשה כבירת האימפריה הרומית המערבית וכעיר מחוז של האימפריה הביזנטית. בעיר ישנם הפסיפסים המוקדמים ביותר של הסגנון הביזנטי אשר השתמרו בצורה מעוררת השתאות. נבקר בבתי הטבילה מהמאה ה- 5, בכנסיות בהן פסיפסים מהמאה ה- 6 וכן במאוזוליאום על שם גאלה פלאצידיה המרהיב. בערב נחזור לפדובה.
 
יום שישי 27.06.14 : פאדובה - פוזאנו - ונציה
נתחיל את יומנו בפדובה, בביקור בקפלה אותה עיטר ג'וטו ונבין מדוע הוא נחשב למהפכן ומכונה מחולל הרנסנס בציור. המשך הסיור יהיה בכנסייה הענקית – איל סנטו - ולידה נתבונן בפסל הפרש של דונטלו. נעזוב את פדובה וניסע לעיירה פוזאנו, שם נולד הפסל אנטוניו קאנובה וביתו הפך למוזיאון המציג העתקים מכל יצירותיו. ניכנס גם אל ה"טמפייטו" אשר בנה בדמיון מפתיע לפנתאון של רומא. אחר הצהרים ניסע לוונציה ונתארגן במלון. בערב נצא לסיור ראשון בעיר.
 
יום שבת 28.06.14 : ונציה
נקדיש את היום לכיכר המרכזית סן מרקו. נסייר בכנסייה על אלפי המ"ר של הפסיפסים המרהיבים שבה, נעלה אל המוזיאון אשר בכנסייה ובו נראה את הסוסים המקוריים ועוד. נבקר בפלאצו דוקלה, הלא הוא ארמון שליטי וונציה. בהמשך היום נבקר במוזיאון קורר שבפיאצה וניכנס אל כנסיית סן זכריה הסמוכה, בה נמצאת יצירתו המרהיבה של בליני.
 
יום ראשון 29.06.14 : ונציה
נתחיל את היום בביקור בכנסייה הגדולה "סנטה מריה דאי פרארי" ובה יצירות של טיציאן ואחרים. משם נמשיך ל"סקואולה די סן רוקו" ובה כששים ציורים של טינטורטו. תחנתנו הבאה תהיה מוזיאון "קא רצוניקו" ומשם אל המוזיאון הגדול של העיר – האקדמיה. זהו המוזיאון של אמני וונציה מתקופת הרנסנס וגם אוסף רישומים נדיר של לאונרדו דה וינצ'י.
 
יום שני 30.06.14 : ונציה
את הבוקר נתחיל בביקור במוזיאון פגי גוגנהיים ובו יצירות מופת של גדולי אמני המאה ה- 20. משם נלך לראות את הכנסייה "סנטה מריה דלה סלוטה" המרהיבה. בהמשך היום ניכנס אל בית האופרה העתיק – "לה פניצ'ה", משם נמשיך אל אזור הריאלטו ההומה אדם. נספיק לבקר באותו יום במספר כנסיות נוספות ובהן יצירות מופת של גדולי האמנים. ארוחת ערב במסעדה.
 
יום שלישי 01.07.14 : ונציה - ויצ'נזה - ורונה - ת"א
היום האחרון לטיולנו יוקדש, לאחר שנצא מן העיר המעטירה, לביקור בשתי ערי אמנות ותרבות. נתחיל בעיר ויצ'נזה, בה פעל האדריכל פאלאדיו. נסייר במרכז העיר העתיקה, נצפה ונלמד על סגנונו המיוחד המאפיין את סגנון הרנסנס באדריכלות. משם נמשיך לעיר ורונה. נסייר בעיר ונראה את הכיכרות הראשיים, נלמד על ארמונות השלטון בתקופות השונות, נשמע על האמפיתיאטרון הרומי - הארנה ולא נחמיץ הצצה נוספת על המרפסת של יוליה. עם ערב ניסע לשדה התעופה לטיסה הביתה.
 
מחיר לאדם בחדר זוגי: 1989 יורו
תוספת חדר ליחיד : 399 יורו
 
המחיר כולל:
·      טיסות שכר לורונה וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
·      2 לילות בבית מלון באזור פאדובה בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
·      4 לילות בית מלון בונציה בדרגת 4 * על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
·      מס עירוני
·      2 ארוחות ערב. 
·      אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, לביצוע  תוכנית  הטיול.
·      מרצה מומחה - ד"ר אפי זיו
·      מדריכה מצוות סולו איטליה- המומחים לארץ המגף – הגב' רחל ספיר
·      כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
·      סיורים מודרכים בפרארה, רוונה, וונציה, ויצ'נזה, ורונה.
·      תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
·      מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע
 
המחיר אינו כולל:
·      התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.02.14
     כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".
 

 
ליצירת קשר עם ד"ר אפי זיו כתבו לדוא"ל : efiziv@efiziv.co.il