efiziv@efiziv.co.il

 סמינר תרבות ואמנות בחבל ונטו ובונציה

30 ביוני - 07 ביולי 2015

מרצה ד"ר אפי זיו \ מדריכה רחל ספיר

 
 
סמינר מטייל של תרבות ואמנות בחבל וונטו. הסמינר יכלוול סקירה ולימוד של שכיות החמדה באזור ושיאו יהיה בביקור בוונציה. בסמינר נעסוק בהיסטוריה, אמנות, נצרות, מיתולוגיה ותחומי תרבות נוספים. סביב וונציה נבקר בפדובה, רוונה, פוזאנו, מנטובה, פרארה  ורונה וויצ'נזה. בכולן נלמד על ההיסטוריה והאמנות של הערים הייחודיות האלה.
 
יום שלישי 30.06.15 : ת"א - וונציה
בשעות אחר הצהרים נצא בטיסת אל על ישירה לוונציה. נגיע בשעות הערב למלוננו בוונציה, ואולי נספיק לצאת לסיור לילי ראשון בעיר. ארוחת ערב.
 
יום רביעי 01.07.15 : וונציה
נקדיש את היום לכיכר המרכזית סן מרקו. נסייר בכנסייה על אלפי המ"ר של הפסיפסים המרהיבים שבה, נעלה אל המוזיאון אשר בכנסייה ובו נראה את הסוסים המקוריים ועוד. נבקר בפלאצו דוקלה, הלא הוא ארמון שליטי וונציה. בהמשך היום נבקר במוזיאון קורר שבפיאצה וניכנס אל כנסיית סן זכריה הסמוכה, בה נמצאת יצירתו המרהיבה של בליני.
 
יום חמישי 02.07.15 : וונציה
נתחיל את היום בביקור בכנסייה הגדולה "סנטה מריה דאי פרארי" ובה יצירות של טיציאן ואחרים. משם נמשיך ל"סקואולה די סן רוקו" ובה כששים ציורים של טינטורטו. תחנתנו הבאה תהיה מוזיאון "קא רצוניקו" ומשם אל המוזיאון הגדול של העיר – האקדמיה. זהו המוזיאון של אמני וונציה מתקופת הרנסנס וגם אוסף רישומים נדיר של לאונרדו דה וינצ'י.
 
יום שישי 03.07.15 : וונציה
את הבוקר נתחיל בביקור במוזיאון פגי גוגנהיים ובו יצירות מופת של גדולי אמני המאה ה- 20. משם נלך לראות את הכנסייה "סנטה מריה דלה סלוטה" המרהיבה. בהמשך היום ניכנס אל בית האופרה העתיק – "לה פניצ'ה", משם נמשיך אל אזור הריאלטו ההומה אדם. נספיק לבקר באותו יום במספר כנסיות נוספות ובהן יצירות מופת של גדולי האמנים.
 
יום שבת 04.07.15 : רוונה
נעזוב בבוקר את וונציה ונשים פעמינו לעיר הפסיפסים רוונה, אשר שימשה כבירת האימפריה הרומית המערבית וכעיר מחוז של האימפריה הביזנטית. בעיר ישנם הפסיפסים המוקדמים ביותר של הסגנון הביזנטי אשר השתמרו בצורה מעוררת השתאות. נבקר בבתי הטבילה מהמאה ה- 5, בכנסיות בהן פסיפסים מהמאה ה- 6 וכן במאוזוליאום על שם גאלה פלאצידיה המרהיב. בערב ניסע לפדובה ונתארגן במלוננו בעיר.
יום ראשון 05.07.15 : מנטובה ופרארה
יום של שתי ערים קסומות ומרתקות. במנטובה ניכנס אל אחד הארמונות המפתיעים של משפחת גונזגה – פאלאצו דל טה המכיל ציורי "תעתועי עין" מפתיעים ביותר. נסייר בכיכר המרכזית בה ישנו ארמון נוסף של המשפחה, ניכנס אל כנסיית סנט אנדראה המרשימה, בה קבור הצייר הדגול, בן המקום – מאנטניה. משם ניסע לעיר פרארה, שם נתרשם מהדואמו המפתיע בקישוטו, נסייר במוזיאון הדואומו ובו יצירות מופת וניכנס לארמון סקיפנויה ובו נותרו ציורי קיר מרשימים, על חודשי השנה מהמאה ה- 15. נשאיר זמן לשיטוט בעיר הקסומה ונחזור בשעות הערב המאוחרות למלוננו בפאדובה.
 
יום שני 06.07.15 : פדובה - ורונה
נתחיל את יומנו בפדובה, בביקור בקפלה סקרובייני אותה עיטר ג'וטו ונבין מדוע הוא נחשב למהפכן ומכונה מחולל הרנסנס בציור. המשך הסיור יהיה בכנסייה הענקית – איל סנטו - ולידה נתבונן בפסל הפרש של דונטלו. משם נמשיך לעיר ורונה. נסייר בעיר ונראה את הכיכרות הראשיים, נלמד על ארמונות השלטון בתקופות השונות, נשמע על האמפיתיאטרון הרומי - הארנה ולא נחמיץ הצצה נוספת על המרפסת של יוליה. נחזור בערב למלוננו בפדובה. ארוחת ערב במסעדה.
 
יום שלישי 07.07.15 : פוזאנו, ויצ'נזה, מילאנו, תל אביב
נעזוב את פדובה וניסע לעיירה פוזאנו, שם נולד הפסל אנטוניו קאנובה וביתו הפך למוזיאון המציג העתקים מכל יצירותיו. ניכנס גם אל ה"טמפייטו" אשר בנה בדמיון מפתיע לפנתאון של רומא. נמשיך לעיר ויצ'נזה, בה פעל האדריכל פאלאדיו. נסייר במרכז העיר העתיקה, נצפה ונלמד על סגנונו המיוחד המאפיין את סגנון הרנסנס באדריכלות. עם ערב ניסע לשדה התעופה במילאנו לטיסה הביתה.
 
טיסות אל על
1 LY 289G 30JUN 2 TLVVCE PN31 1800  2055  /DCLY*6ISTCZ /E
2 LY 388G 08JUL 3 MXPTLV PN31 2250  0340   09JUL 4 /DCLY
 
 
מחיר לאדם בחדר זוגי: 1975 יורו
תוספת חדר ליחיד : 399 יורו
 
                
החלה ההרשמה ב"סולו איטליה"
גב' מישל טלפון 
03-6753147

המחיר כולל:
 • טיסות אל על לונציה וחזרה ממילאנו, מיסי נמל ובטחון.
 • 4 לילות בית מלון בונציה בדרגת 4 * על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • 3 לילות בבית מלון באזור פאדובה בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • מס עירוני
 • 2 ארוחות ערב
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, לביצוע  תוכנית  הטיול.
 • מרצה מומחה - ד"ר אפי זיו
 • מדריכה מצוות סולו איטליה- המומחים לארץ המגף – הגב' רחל ספיר
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
 • סיורים מודרכים בפרארה, רוונה, וונציה, ויצ'נזה, ורונה.
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע
 
 
המחיר אינו כולל:
 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.12.14
     כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".
 
ליצירת קשר עם ד"ר אפי זיו כתבו לדוא"ל : efiziv@efiziv.co.il