efiziv@efiziv.co.il

 סמינר תרבות ואמנות בונציה
04.07.17  -  11.07.17
מרצה ד"ר אפי זיו \ מדריכה רחל ספיר
 
סמינר מטייל של תרבות ואמנות בונציה. הסמינר יכלול סקירה ולימוד של שכיות החמדה בעיר המיוחדת כל כך. בסמינר נעסוק בהיסטוריה, אמנות, נצרות, מיתולוגיה ותחומי תרבות נוספים. נבקר ברבים מן המוזיאונים החשובים והכנסיות הייחודיות. לא נפסח כמובן על הביאנלה , התערוכה הדו-שנתית של אמנות עכשווית המתקיימת השנה.
 
יום שלישי, 4.7.17, תל אביב – ונציה
בשעות הערב נטוס בטיסת אל על ישירה אל ונציה. עם הגעתנו אל העיר, נתמקם במלון, הנמצא במרכז העיר, בו נבלה את כל שבוע הסמינר. אם נספיק, נצא לסיור ראשוני בעיר להכרת אזור המלון וסביבתו.
 
יום רביעי, 5.7.17, ארמון הדוג'ים – פיאצה סן מרקו -  מוזיאון קורר
נקדיש את היום לכיכר המרכזית סן מרקו. נסייר בבזיליקת סן מרקו על אלפי המ"ר של הפסיפסים המרהיבים שבה, נעלה אל המוזיאון, מוזיאון הדואומו, אשר בכנסייה ובו נראה את הסוסים המקוריים, נביט אל הכנסייה מלמעלה, משם נצפה אל מגדל הפעמונים והשעון המפורסם. נבקר בפלאצו דוקלה, הלא הוא ארמון הדוג'ים של שליטי ונציה. בהמשך היום נבקר במוזיאון קורר שבפיאצה וניכנס אל כנסיית סן זכריה הסמוכה, בה נמצאת יצירתו המרהיבה של בליני.
 
יום חמישי, 6.7.17, סנטה מריה דאי פרארי – סקואולה די סן רוקו – מוזיאון קא רצוניקו - מוזיאון האקדמיה
נתחיל את היום בביקור בכנסייה הגדולה "סנטה מריה דאי פרארי" ובה יצירות של טיציאן ואחרים וכן המונומנט לזיכרו. משם נמשיך ל"סקואולה די סן רוקו" ובה כששים ציורים של טינטורטו. תחנתנו הבאה תהיה מוזיאון "קא' רצוניקו" ומשם אל המוזיאון הגדול של העיר – מוזיאון האקדמיה. המוזיאון של אמני ונציה מתקופת הרנסנס ובו גם אוסף רישומים נדיר של לאונרדו דה וינצ'י.
 
יום שישי, 7.7.17, האיים טורצ'לו ובוראנו
נשוט אל האי טורצ'לו, אשר היה האי המיושב הראשון בונציה והיום כמעט שומם. נבקר בשני ארמונות המהווים את מוזיאון האי, נסייר בשתי כנסיות אשר נראה בהן פסיפסים ביזנטיים, מהמוקדמים ביותר בוונציה. אחת משתי הכנסיות נראית כהעתק מוקטן של הגיה סופיה באיסטנבול. מהאי טורצ'לו נשוט אל האי הצבעוני ביותר – בוראנו. האי מפורסם בשל אמנות התחרה הייחודית של נשות האי ובו ננסה ללמוד את סודות הרקמה המיוחדת הזו. נטייל בין בתי האי הצבועים כל אחד בצבע אחר וניכנס אל הכנסייה של האי המפורסמת בשל מגדל הפעמונים הנטוי שלה והציור של טייפולו המוצג בה. לקראת ערב נחזור בשייט חזרה למלוננו.
 
יום שבת, 8.7.17, מוזיאון פגי גוגנהיים – סנטה מריה דלה סלוטה - לה פניצ'ה – הריאלטו
את הבוקר נתחיל בביקור במוזיאון פגי גוגנהיים ובו יצירות מופת של גדולי אמני המאה ה - 20. משם נלך לראות את הכנסייה "סנטה מריה דלה סלוטה" המרהיבה והמוזיאון הסמוך לה ובו יצירות של טיציאן, טינטורטו ואחרים. בהמשך היום ניכנס אל בית האופרה העתיק – "לה פניצ'ה", נלמד את סודו של בית האופרה העתיק ונשמע על השריפות שהתחוללו בו. משם נמשיך אל אזור גשר הריאלטו ההומה אדם. נספיק לבקר באותו יום במספר כנסיות נוספות ובהן יצירות מופת של גדולי האמנים.
 
יום ראשון, 9.7.17  האי סנט ג'ורג'יו מג'ורה – כנסיית סנטי ג'ובאני ופאולו – הגטו היהודי
בבוקר נפליג אל האי סן ג'ורגיו מג'ורה ובו כנסייה עם יצירות של טינטורטו ואחרים. אולי נצליח לראות גם את העתק יצירתו המפורסמת של ורונזה – "החתונה בכפר קנה". נמשיך את הסיור בכנסייה המהווה את הפנתאון של שליטי ונציה ובה נמצאים כשלושים קברים מפוארים של הדוג'ים – בזיליקת דיי סנטי ג'ובאני ופאולו. בחזית הכנסייה המרהיבה ניצב לו בגאון פסל הפרש של ורוקיו, המורה של לאונרדו דה וינצ'י. משם נמשיך אל הגטו היהודי ונשמע את סיפורו של הגטו הראשון בעולם ואת סיפורה של יהדות ונציה, ניכנס אל המוזיאון היהודי ואם יתאפשר גם לבית הכנסת האשכנזי.
 
יום שני, 10.7.17 הביאנלה
היום כולו יוקדש לביקור בביאנלה של ונציה. הביאנלה של ונציה הינה האירוע החשוב ביותר בעולם לאמנות עכשווית והיא נערכת אחת לשנתיים. את הביקור בביאנלה תדריך מדריכה מקומית, מומחית לנושא. היא תדריך באנגלית, ואם יהיה צורך נתרגם סימולטנית לעברית. נבקר כמובן בביתן הישראלי המשופץ אותו תיכנן ובנה בשנות החמישים האדריכל רכטר וניכנס לביתנים של מדינות נוספות, ככל שיספיק לנו היום.
 
יום שלישי, 11.7.17, סיורים אחרונים – טיסה לארץ
בבוקר נספיק להיכנס אל בניין הספריה המפואר הנמצא בפיאצה סן מרקו, מעשה ידיו ותיכנונו של סנסובינו, אחד האדריכלים החשובים של ונציה. את יתרת היום האחרון לסמינר התרבות נקדיש לסיכומים, סיורים באתרים נוספים ואלו שלא הספקנו לבקר במשך השבוע. ניפרד מהמלון בו שהינו ובשעות אחר הצהרים המאוחרות נשים פעמינו לשדה התעופה של ונציה, כדי לטוס משם הבייתה.
 
 
טיסות אל על
1 LY 289 04JUL 2 TLVVCE 1800  2055  /DCLY /E
2 LY 290 11JUL 2 VCETLV 2200  0240   12JUL
  
 
מחיר לאדם בחדר זוגי: 2495 יורו (מבוסס על מינימום 15 איש)
תוספת חדר ליחיד : 595 יורו
 
המחיר כולל:

 • טיסות אל על לונציה וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 7 לילות במלון קטה בונציה בדרגת 4 * על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
·        http://www.hotelkette.com            
 • מס עירוני
 • העברות ימיות למלון וחזרה
 • כרטיס שבועי לתחבורה ציבורית בונציה
 • סירה פרטית לשייט לאיים טורצ'לו ובוראנו
 • מרצה מומחה - ד"ר אפי זיו
 • מדריכה מצוות סולו איטליה- המומחים לארץ המגף – הגב' רחל ספיר
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
 • מדריכים מקומיים על פי הנדרש.
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע
 
 
המחיר אינו כולל:

 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.12.16
 • תשר למדריכים הישראלים
     כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".
 

 
ליצירת קשר עם ד"ר אפי זיו כתבו לדוא"ל : efiziv@efiziv.co.il