efiziv@efiziv.co.il

 סמינר תרבות ואמנות בצפון איטליה שלא הכרת
מילאנו - אמיליה רומניה
04.09.17  -  10.09.17
מרצה ד"ר אפי זיו \ מדריכה רחל ספיר
 
סמינר מטייל של תרבות ואמנות בצפון איטליה, ערים ואתרים אשר לא נמצאים על מפת התיירות בדרך כלל. מפגש מרתק עם יצירות מופת, ערים קסומות,כנסיות מרשימות וחשובות ומוזיאונים מובילים בכל האזור. סמינר בו נעסוק באדריכלות, ציור ופיסול החל מהאמנות הביזנטית, דרך הרנסנס והבארוק ועד למאה ה- 19. הנאה וחוויה יוצאת דופן מובטחת.
 
יום שני, 4.9.17, תל אביב – מילאנו- בולוניה
נטוס בטיסת בוקר למילאנו. משם ניסע לבולוניה, העיר בה נלון במשך כל השבוע של הסמינר. נתארגן במלון השוכן במרכז העיר, נצא לסיור ראשון בכיכר המרכזית של העיר, נצפה במזרקה המרשימה של נפטון, נסקור את הארמונות המפוארים ונתחיל ללמוד ולהבחין בין סגנונות האדריכלות השונים. בשעות הערב נאכל יחד ארוחה ראשונה לסמינר זה.
 
יום שלישי,  5.9.17, בולוניה
נצא לסיור בעיר שאחד מכינוייה הוא "האדומה". נבקר ב"פינקותקה נציונלה" – הלא הוא המוזיאון הידוע של בולוניה ובו יצירות מופת נפלאות. נמשיך לביקור בכנסיית סנט דומניקו, בה נמצא קברו המפואר של הנזיר המקושט בפסלים של מיכלאנג'לו הצעיר. בשעות אחר הצהרים נבקר בבזיליקה על שם פטרוניוס, אחת הגדולות והמרשימות בעולם ונסיים את היום בכנסיית סנטה מריה דלה ויטה בה נראה יצירה יוצאת דופן של ניקולו דל ארקה.
 
יום רביעי, 6.9.17 , רוונה
זהו יומה של עיר הפסיפסים המפורסמת ביצירות מרהיבות מהמאה ה- 5 וה - 6. נבקר בבתי הטבילה העתיקים, בבזיליקה על שם אפולינרה, בדואומו המרשים של העיר – סנט ויטלה ונסיים במאוזוליאום המרתק של קיסרית רומא – גאלה פלאצידיה. עם ערב, נחזור ללינה בבולוניה.
 
יום חמישי,  7.9.17, מנטובה ופרארה
יום של שתי ערים קסומות ומרתקות. במנטובה ניכנס אל אחד הארמונות המפתיעים של משפחת גונזגה – פאלאצו דל טה המכיל ציורי "תעתועי עין" מפתיעים ביותר. נסייר בכיכר המרכזית בה נמצא ארמון נוסף של המשפחה – פאלאצו דוקלה, ניכנס אל כנסיית סנט אנדראה המרשימה, בה קבור הצייר הדגול, בן המקום – מאנטניה. משם ניסע לעיר פרארה, שם נתרשם מהדואמו המפתיע בקישוטו, נסייר במוזיאון הדואומו ובו יצירות מופת וניכנס לארמון סקיפנויה שם נותרו ציורי קיר מרשימים, על חודשי השנה מהמאה ה- 15. נשאיר זמן לשיטוט בעיר הקסומה ונחזור בשעות הערב המאוחרות למלוננו בבולוניה.
 
יום ששי,  8.9.17, פדובה
נתחיל את יומנו בפדובה, בביקור בקפלה אותה עיטר ג'וטו ונבין מדוע הוא נחשב למהפכן ומכונה מחולל הרנסנס בציור. נמשיך בסיור רגלי אל מרכז העיר, נצפה על מבנה האוניברסיטה, על ארמון המשפט ונסייר בעיר העתיקה. בשעות אחר הצהרים ניכנס לביקור בכנסייה הענקית – איל סנטו - ולידה נתבונן בפסל הפרש של דונטלו. נחזור בערב למלוננו בבולוניה.
 
יום שבת, 9.9.17, פארמה
נצא לכיוון העיר פארמה. בדרך נבקר במחלבה המייצרת את הגבינה המפורסמת, הנקראת על שם העיר, הלא היא גבינת הפרמז'ן. משם ניסע לסיור במרכז העתיק של העיר. נבקר בדואומו המרשים שלה עם הכיפה המעוטרת על ידי הצייר קורג'ו. נמשיך אל בית הטבילה המפתיע, ניכנס אל מנזר סן פאולו כדי לראות עוד ציורים של קורג'ו ונסיים את הסיור בעיר בכנסיית סנטה מריה דלה סטקטה הבנויה, באופן יוצא דופן, בצורה של צלב יווני. נחזור לבולוניה ונאכל ארוחת ערב משותפת לקראת סיום הטיול.
 
יום ראשון, 10.9.17, מילאנו – תל אביב
יומה של מילאנו. נצא מוקדם בבוקר מבולוניה למילאנו. נתחיל את הסיור בעיר בביקור במוזיאון המיוחד של העיר – מוזיאון הבררה ובו יצירות מופת של מיטב אמני הרנסנס. נמשיך אל הפיאצה של בית האופרה – לה סקלה ונשמע את סיפורו של המבנה. לאחר שנצפה במונומנט לכבודו של ליאונרדו דה וינצ'י ניכנס  לגלריה על שם ויטוריו עמנואל השני. משם נגיע אל הדואומו הענק של מילאנו, נטפס על גגו המרשים מאד ונלמד על הסגנון הגותי בצורתו המפתיעה ביותר. בשעות הערב נשים פעמינו לשדה התעופה, לטיסת לילה חזרה לארץ.
 
 
טיסות אל על
04sep LY 381 TLVMXP 0745  1100
10sep LY 388  MXPTLV 2250 0340
 
 
מחיר לאדם בחדר זוגי: 2150 יורו (מבוסס על מינימום 20 משתתפים)
תוספת חדר ליחיד : 495 יורו 
 
 
המחיר כולל:

 • טיסות אל על למילאנו וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 6 לילות במלון Royal Hotel Carlton www.royalhotelcarltonbologna.com/en בבולוניה  4 * על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • מס עירוני
 • 2 ארוחות ערב
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, לביצוע  תוכנית  הטיול.
 • מרצה מומחה - ד"ר אפי זיו
 • מדריכה מצוות סולו איטליה- המומחים לארץ המגף - הגב' רחל ספיר
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
 • מדריכים מקומיים בבולוניה, פרארה, רוונה, מנטובה, פארמה ומילאנו.
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
      מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע
 
 
המחיר אינו כולל:

 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.12.16
 • תשר למדריכים הישראלים
     כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".
 

 
ליצירת קשר עם ד"ר אפי זיו כתבו לדוא"ל : efiziv@efiziv.co.il