efiziv@efiziv.co.il

 סמינר תרבות ואמנות בפירנצה וטוסקנה

21 - 27 ביוני 2015

מרצה ד"ר אפי זיו \ מדריכה רחל ספיר
 
סמינר תרבות ואמנות בטוסקנה ופירנצה מהווה שיא מרגש לכל שוחר תרבות ואמנות. מתוך העיר פירנצה, בה נתגורר במלון במרכז העיר, נסייר באופן יסודי במוזיאונים הרבים של העיר, נלמד לראות את יצירות האמנות הנמצאות בכיכרות וברחובות, נסייר בכנסיות בהן יצירות אמנות של גדולי האמנים ונחוש את קצבה של פירנצה. בטוסקנה נסייר בסיינה, פיזה, לוקה, קורטונה, סן ג'ימיניאנו ועיירות נוספות. גם בהן נעמוד על היסטוריה, אמנות, תרבות, נצרות ומיתולוגיה יוונית.
 
יום ראשון 21.06 : ת"א - רומא - אורבייטו
נמריא לרומא ומשם ניסע לעיר אורבייטו בה ניכנס אל הדואומו המרשים ובו ציורי הקיר הידועים של פרא אנג'ליקו ולוקה סניורלי המעטרים את הקפלה. לקראת ערב נגיע אל העיר פירנצה ונתארגן במלון.
ארוחת ערב.
 
יום שני 22.06 : פירנצה
נבקר במוזיאון האקדמיה בה נמצא פסלו של מיכאלאנג'לו "דוד" ויצירות נוספות שלו, משם ניכנס אל מוזיאון הפיסול של הרנסנס – הברג'לו אשר בו יצירות של גיברטי, דונטלו, מיכלאנג'לו ועוד. אחר הצהרים נבלה בכיכר הדואומו. ניכנס אל בית הטבילה המרשים, אל הדואומו הענק ונלמד על יצירות האמנות הרבות במבנים האלה.
 
יום שלישי 23.06 : פירנצה
נתחיל את הבוקר בכנסיית "סנטה מריה נובלה" בה צייר גירלנדיו ועוזרו הצעיר מיכלאנג'לו. נחצה את הנהר לביקור בקפלת בראנקאצ'י שם צייר מזאצ'ו את ציורי הקיר המרשימים שלו ונלמד את סוד שיטת הפרסקו בציורי קיר. אחר הצהריים יהיה מוקדש כולו לסיור מקיף וממצה במוזיאון האופיצ'י ובו נראה את המיטב שביצירות אמני הרנסנס וגם הבארוק.
 
יום רביעי  24.06 : פירנצה
נבקר בכנסיית סן לורנצו ובקברי נסיכי המדיצ'י, מעשה ידיו של מיכלאנג'לו. נמשיך למנזר סן מרקו אשר את חדריו עיטר הצייר פרא אנג'ליקו. ניכנס לכנסיית סנטה קרוצ'ה, נשמע על הקברים הרבים, נבקר בקפלת פאצי מעשה ידיו של ברונלסקי.
 
יום חמישי 25.06 : פיזה - לוקה
ניסע לעיר פיזה כדי ללמוד על מכלול המבנים המפורסמים – בית הקברות הקרוי קמפוסנטו, בית הטבילה, הדואומו – אליהם ניכנס ונסייר בהם. נצפה על מגדל הפעמונים המפורסם בכל העולם. משם ניסע אל העיר לוקה, ששימרה את אופייה העתיק. בעיר נבקר בדואומו שם נראה את יצירתו של טינטורטו – "הסעודה האחרונה" ואת מצבת הקבורה המרשימה של יאקופו דלה קוורצ'ה. עם ערב העברה למלון באזור. א. ערב.
יום שישי 26.06 : סיינה - סן ג'ימיניאנו
ניסע אל העיר סיינה ובה ניכנס לבית הטבילה ובו יצירות מופת, אל הדואומו המרשים ואל המוזיאון העירוני שנמצא בבית העיריה שנבנה לפני יותר מ - 700 שנה. משם נעשה את דרכנו אל עיירת המגדלים סן ג'ימיניאנו. נסייר בעיר העתיקה וניכנס אל הדואומו, נשמע על החיים בעיר הזעירה ונתבונן בנוף הטוסקני הידוע כל כך. עם ערב נחזור למלון. ארוחת ערב.
 
יום שבת 27.06 : קורטונה - פיאנצה - רומא - ת"א
בדרכנו לרומא נסייר בכמה אתרים מקסימים בטוסקנה. נסייר בעיר קורטונה, בה חי ופעל הצייר לוקה סניורלי, ניכנס אל הדואומו ונסייר במוזיאון ממולו, וכן בעיירות ציוריות כמו פיאנצה, עיירה ששימרה את צביונה מתקופת הרנסנס. לקראת ערב נגיע אל שדה התעופה ברומא לטיסתנו הביתה.
 
טיסות אל על
1 LY 385N 21JUN 7 TLVFCO HK26 0600  0845  /DCLY*579O37 /E
2 LY 384O 27JUN 6 FCOTLV HK26 2250  0315   28JUN 7
 
מחיר לאדם בחדר זוגי: 1949 יורו
תוספת חדר ליחיד : 399 יורו
 

החלה ההרשמה ב"סולו איטליה"
גב' מישל טלפון 
03-6753147

המחיר כולל:
 • טיסות אל על לרומא וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 4 לילות בבית מלון בפירנצה בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • 2 לילות בבית מלון בטוסקנה בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • מס עירוני
 • 3 ארוחות ערב
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, לביצוע  תוכנית  הטיול.
 • מרצה מומחה - ד"ר אפי זיו
 • מדריכה מצוות סולו איטליה- המומחים לארץ המגף – הגב' רחל ספיר
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
 • סיורים מודרכים בפירנצה, סיינה , פיזה, לוקה.
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע
 
המחיר אינו כולל:
 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.12.14
·       כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".
 
 
ליצירת קשר עם ד"ר אפי זיו כתבו לדוא"ל : efiziv@efiziv.co.il