efiziv@efiziv.co.il

 סמינר תרבות ואמנות בפירנצה וטוסקנה
23 - 29 בספטמבר 2016
מרצה ד"ר אפי זיו
 
סמינר תרבות ואמנות בטוסקנה ופירנצה מהווה שיא מרגש לכל שוחר תרבות ואמנות. מתוך העיר פירנצה, בה נתגורר במלון במרכז העיר, נסייר באופן יסודי במוזיאונים הרבים של העיר, נלמד לראות את יצירות האמנות הנמצאות בכיכרות וברחובות, נסייר בכנסיות בהן יצירות אמנות של גדולי האמנים ונחוש את קצבה של פירנצה. בטוסקנה נסייר בסיינה, פיזה, לוקה, סן ג'ימיניאנו ועיירות נוספות. גם בהן נעמוד על היסטוריה, אמנות, תרבות, נצרות ומיתולוגיה יוונית.
 
יום שישי 23.09 : ת"א - רומא - אורבייטו
נמריא לרומא ומשם ניסע לעיר אורבייטו בה ניכנס אל הדואומו המרשים ובו ציורי הקיר הידועים של פרא אנג'ליקו ולוקה סניורלי המעטרים את הקפלה. לקראת ערב נגיע אל העיר פירנצה ונתארגן במלון.
ארוחת ערב.
 
שבת 24.09 : פירנצה
נבקר במוזיאון האקדמיה בה נמצא פסלו של מיכאלאנג'לו "דוד" ויצירות נוספות שלו, משם ניכנס אל מוזיאון הפיסול של הרנסנס – הברג'לו אשר בו יצירות של גיברטי, דונטלו, מיכלאנג'לו ועוד. אחר הצהרים נבלה בכיכר הדואומו. ניכנס אל בית הטבילה המרשים, אל הדואומו הענק ונלמד על יצירות האמנות הרבות במבנים האלה.
 
יום ראשון  25.09 : פירנצה
נתחיל את הבוקר בכנסיית "סנטה מריה נובלה" בה צייר גירלנדיו ועוזרו הצעיר מיכלאנג'לו. נחצה את הנהר לביקור בקפלת בראנקאצ'י שם צייר מזאצ'ו את ציורי הקיר המרשימים שלו ונלמד את סוד שיטת הפרסקו בציורי קיר. אחר הצהריים יהיה מוקדש כולו לסיור מקיף וממצה במוזיאון האופיצ'י ובו נראה את המיטב שביצירות אמני הרנסנס וגם הבארוק.
 
יום שני 26.09 : פירנצה
נבקר בכנסיית סן לורנצו ובקברי נסיכי המדיצ'י, מעשה ידיו של מיכלאנג'לו. נמשיך למנזר סן מרקו אשר את חדריו עיטר הצייר פרא אנג'ליקו. אחר הצהרים יוקדש לביקור ממצה במוזיאון הדואומו שנפתח מחדש. נראה שם את דונטלו, גיברטי, מיכלאנג'לו ורבים אחרים.
 
יום שלישי  27.09 : פיזה - לוקה
ניסע לעיר פיזה כדי ללמוד על מכלול המבנים המפורסמים – בית הקברות הקרוי קמפוסנטו, בית הטבילה, הדואומו – אליהם ניכנס ונסייר בהם. נצפה על מגדל הפעמונים המפורסם בכל העולם. משם ניסע אל העיר לוקה, ששימרה את אופייה העתיק. בעיר נבקר בדואומו שם נראה את יצירתו של טינטורטו – "הסעודה האחרונה" ואת מצבת הקבורה המרשימה של יאקופו דלה קוורצ'ה. עם ערב העברה למלון באזור. א. ערב.

יום רביעי  28.09 : סיינה - סן ג'ימיניאנו
ניסע אל העיר סיינה ובה ניכנס לבית הטבילה ובו יצירות מופת, אל הדואומו המרשים ואל המוזיאון העירוני שנמצא בבית העיריה שנבנה לפני יותר מ - 700 שנה. משם נעשה את דרכנו אל עיירת המגדלים סן ג'ימיניאנו. נסייר בעיר העתיקה וניכנס אל הדואומו, נשמע על החיים בעיר הזעירה ונתבונן בנוף הטוסקני הידוע כל כך. עם ערב נחזור למלון. ארוחת ערב.
 
יום חמישי 29.09 : מונטה אוליבטי מג'ורה - פיאנצה - רומא - ת"א
בדרכנו לרומא נסייר בכמה אתרים מקסימים בטוסקנה. נבקר במנזר מונטה אוליבטי מג'ורה ונראה יצירות של לוקה סניורלי וסודומה. משם נמשיך לעיירה הציורית פיאנצה, עיירה ששימרה את צביונה מתקופת הרנסנס. לקראת ערב נגיע אל שדה התעופה ברומא לטיסתנו הבייתה.
 
טיסות אל על
1 LY 385 23SEP 5 TLVFCO 0800  1040  E
2 LY 384 29SEP 4 FCOTLV 2155  0220   30SEP 5 /
 
מחיר לאדם בחדר זוגי: 1895 יורו (מבוסס על מינימום 20 משתתפים)
תוספת חדר ליחיד : 349 יורו
 
המחיר כולל:

 • טיסות אל על לרומא וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 4 לילות בבית מלון בפירנצה בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • 2 לילות בבית מלון בטוסקנה בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • מס עירוני
 • 3 ארוחות ערב
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, לביצוע  תוכנית  הטיול.
 • מרצה מומחה - ד"ר אפי זיו
 • מדריך מצוות סולו איטליה- המומחים לארץ המגף
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
 • סיורים מודרכים בפירנצה, סיינה , פיזה, לוקה.
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע
 
המחיר אינו כולל:

 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.02.16
·       כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".
 

 
ליצירת קשר עם ד"ר אפי זיו כתבו לדוא"ל : efiziv@efiziv.co.il