efiziv@efiziv.co.il

 סמינר תרבות ואמנות בפירנצה
העיר של משפחת מדיצ'י

15  -  19 בדצמבר 2017
מרצה ד"ר אפי זיו \ מדריכה ג'אנט בן עמי
 

סמינר תרבות בפירנצה ובסיינה מהווה שיא מרגש לכל שוחר תרבות ואמנות. בתוך העיר פירנצה, בה נתגורר במלון במרכז העיר, נסייר באופן יסודי במוזיאונים הרבים של העיר, נלמד לראות את יצירות האמנות הנמצאות בכיכרות וברחובות, נסייר בכנסיות בהן יצירות אמנות של גדולי האמנים ונחוש את קצבה של פירנצה. נלמד בדגש מיוחד על תולדות משפחת מדיצ'י ותרומתה לעיר ולעולם האמנות בכלל. בסיורים נעמוד על היסטוריה, אמנות, תרבות, נצרות ומיתולוגיה יוונית.
 
יום ששי, 15.12.17 : ת"א- רומא - פירנצה
נמריא לרומא ומשם ניסע צפונה לחבל טוסקנה.
לקראת ערב נגיע אל העיר פירנצה ונתארגן במלון, בו גם נאכל ארוחת ערב משותפת.
 
יום שבת 16.12.17: פירנצה
נתחיל את היום בסיור ממצה במוזיאון הברג'לו, מוזיאון הפיסול של הרנסנס, בו נראה בין השאר את גיברטי, דונטלו, מיכלאנג'לו ואחרים. משם נלך אל כנסיית סנטה קרוצ'ה המרשימה ונסקור את הקברים הרבים והמפוארים בה. נצא אל קפלת פאצי אותה תכנן ברונלסקי. את הפסקת הצהריים נעשה בפיאצה דלה סיניוריה. אחר הצהרים יוקדש לסיור ארוך (עם הפסקה באמצע) במוזיאון האופיצי, המוזיאון החשוב ביותר בעולם לאמנות הציור של הרנסנס, שם נפגוש בכל אמני התקופה. ערב חופשי לשיטוט עצמאי ברחובות העיר הקסומה.
 
יום ראשון 17.12.17 : פירנצה
נתחיל את היום במוזיאון האקדמיה, בה מוצג פסלו המקורי של מיכלאנג'לו – "דוד", בין יצירות מרתקות אחרות. משם נלך אל כיכר הדואומו בה ישנו מוזיאון הדואומו, המכיל יצירות פיסול מרתקות של דונטלו, לוקה דלה רוביה, מיכלאנג'לו ורבים אחרים. כמו כן נראה שם את הפנלים המקוריים של "דלתות גן העדן", מעשה ידיו של לורנצו גיברטי. לאחר הפסקת הצהרים נלך לאזור סן לורנצו. שם ניכנס אל הכנסייה שנבנתה על ידי ברונלסקי ונסקור את היצירות והקברים במקום. ניכנס אל ה"סקרסטייה החדשה" ובה הקברים המפורסמים, מעשה ידיו של מיכלאנג'לו ונבקר ב"קפלת הנסיכים" שם קבורים רבים מבני משפחת מדיצ'י. את היום נסיים בביקור בכנסייה הגדולה – סנטה מריה נובלה, ובה יצירות המופת של מאזאצ'ו וגירלנדיו. ערב חופשי נוסף בעיר המיוחדת כל כך. 
 
 
יום שני  18.12.17 : פירנצה
את הבקר נתחיל בסיור במנזר סן מרקו, בו עיטר הצייר פרא אנג'ליקו את קירות המנזר ביצירות מרהיבות. משם, נחצה את הנהר לביקור בקפלת בראנקאצ'י שם צייר מזאצ'ו את ציורי הקיר המרשימים שלו ונלמד את סוד שיטת הפרסקו בציורי קיר. משם נרד דרך פונטה וקיו, הגשר העתיק ביותר של פירנצה, אל המבנה של אורסנמיקלה, בו נראה את פסלי המקור המקשטים את המבנה, ונערוך תצפית מרהיבה על גגות העיר. נמשיך שוב אל כיכר הדואומו כדי להיכנס אל המבנה העצום והמפואר. נפנה אל בית הטבילה וניכנס אליו כדי להתרשם מתקרת הפסיפס המרשימה שלו. נהנה, עצמאית, מעוד ערב קסום בעיר הקסומה.
 
יום שלישי 19.12.17 : סיינה - רומא - ת"א
נעזוב בבקר מוקדם את העיר, לא לפני שנערוך תצפית עליה ממרומי הגבעה הנקראת "פיאצלה מיכלאנג'לו". בדרכנו חזרה לרומא ניסע אל העיר סיינה ובה ניכנס למספר אתרים. נתחיל עם "קמפו פובליקו", הלא היא הכיכר הייחודית של העיר ובה ניכנס אל המוזיאון העירוני השוכן בבניין העיריה שנבנה לפני יותר מ-700 שנה, כדי ללמוד על הציור בסיינה במאה ה-13 וה-14. נמשיך לבית הטבילה המעוטר בצפיפות ונתרשם מאגן הטבילה, יצירתו של יקופו דלה קוורצ'ה. משם נמשיך אל הדואומו המפואר בו נראה את רצפת שיבוצי השיש, יצירות של דונטלו, פינטוריקיו, מיכלאנג'לו וברניני. לקראת ערב נגיע אל שדה התעופה ברומא לטיסתנו הביתה.
 
מחיר לאדם בחדר זוגי: 1595 יורו
תוספת חדר ליחיד : 299 יורו
 
המחיר כולל:

 • טיסות אליטליה לרומא וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 4 לילות בבית מלון במרכז פירנצה בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • מלון מילו Milu Hotel   http://hotelmilu.com
 • ארוחת ערב אחת
 • מס עירוני
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, לביצוע  תוכנית  הטיול.
 • מרצה מומחה - ד"ר אפי זיו
 • מדריכה מצוות סולו איטליה - המומחים לארץ המגף
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
 • מדריכים מקומיים בפירנצה, ובסיינה
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע
 
 
המחיר אינו כולל:

 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.10.17
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".
 • תשר למדריכים הישראלים.
 
 
טיסות אליטליה
AZ 815  15DEC  TLV FCO 1035  1325                    
  AZ 814  19DEC  FCO TLV 2250  0310   20DEC
        
לפרטים והרשמה נא לפנות למישל – טלפון : 03-6753147 מייל: michele@soloitalia.co.il

 
ליצירת קשר עם ד"ר אפי זיו כתבו לדוא"ל : efiziv@efiziv.co.il