efiziv@efiziv.co.il

  
סוף שבוע של אמנות, אופרה, תיאטרון ובלט בפראג

11-7 באוקטובר 2015
 
מדריכים:
 דר' אפי זיו  - אמנות ואדריכלות
מרב ברק - מוזיקה

 

הסמינר מאורגן על ידי חברת גולדן טורס
 
העיר פראג, הינה מוקד אמנות, אדריכלות, תרבות ומוזיקה זה מאות שנים. המוני תיירים, בהם חובבי אמנות ומוזיקה פוקדים אותה מידי שנה ומבקרים במוזיאונים, בסמטאות היפיפיות של העיר העתיקה, בכנסיות המרהיבות ובאולמות הקונצרטים, בראשם, בית האופרה הלאומי השוכן בבניין יפהפה בסגנון הניאו רוקוקו. סמינר זה הוא הזדמנות נדירה לחוות את פראג דרך האמנות והמוזיקה עם הדרכה מקצועית וצמודה. הסמינר כולל מגוון יפיפה של מופעי במה מרהיבים: האופרה ריגולטו/ורדי, האופרה הנפלאה רוסלקה/דבוז'ק, אשר מספרת את סיפורה של בת הים הקטנה, בהפקה מרהיבה ומיוחדת, הבלט רומיאו ויוליה/פרוקופייב בביצוע מהפנט של הבלט הלאומי הצ'כי ולסיום מופע של להקת לטרנה מגיקה, גאוות התרבות של העיר, אשר שמה נודע בעולם כולו. בבקרים נהנה מאוצרות האדריכלות, האמנות ואתרי ההיסטוריה של העיר בהדרכתו של דר' אפי זיו, אשר יפתח בכל בוקר בהרצאה מקדימה לסיור היומי, להעמקת הידע וחוויית הביקור באתרים השונים.
   
 תכנית הסמינר:
 
יום רביעי 7.10.15
בשעת בוקר נמריא לפראג, בירת צ'כיה. לאחר הנחיתה נערוך סיור באוטובוס להכרות ראשונה עם העיר הנצחית . נצליח לראות את העיר על שני חלקיה הפרושים בשתי הגדות של נהר הולאטאבה, נראה את החלק העליון של העיר עם המצודה ואזור ההראדצ'אני עם הקתדראלה המרשימה, נראה את השדרות האלגנטיות והמודרניות .
לאחר הפסקה לארוחת צהרים עצמאית נגיע למלוננו להתארגנות ולמנוחה לקראת הערב.
בשעת ערב, נתכנס להרצאה של מרב ברק, על הבלט "רומיאו ויוליה" מאת פרוקופייב, ולאחריה, נצא לאולם בית האופרה של פראג לצפייה במופע.
תחילת המופע בשעה 19:00, כוריאוגרף: פטר זוסקה. בביצוע הבלט הלאומי הצ'כי ובליווי תזמורת הבלט הלאומי.
  
יום חמישי 8.10.15
לאחר ארוחת הבוקר נשמע הרצאה מפי דר' אפי זיו על ההיסטוריה של צ'כיה ושל העיר פראג. נצא לביקור באתרי המופת של העיר העתיקה: גשר קרל, השעון האסטרונומי, קתדראלת טין ,כנסיית ניקוליאוס הקדוש ועוד. נשים לב להבדלי הסגנון של המבנים השונים ונתפעל ממגוון הסגנונות בחלק זה של העיר. לאחר הפסקת צהרים נחזור למלון להתארגנות ולמנוחה לקראת תכנית הערב.
בשעת ערב, נתכנס להרצאה של מרב ברק, על האופרה הצ'כית הנפלאה "רוסלקה" מאת אנטונין דבוז'ק, ולאחריה, נצא לאולם התיאטרון הלאומי של פראג לצפייה במופע.
תחילת המופע בשעה 19:00. מנצח: Jakub Hrůša, במאי: Jiří Heřman, בביצוע התיאטרון הלאומי הצ'כי.
 
  יום שישי 9.10.15
לאחר ארוחת הבוקר נשמע הרצאה מפי דר' אפי זיו על סגנון הבנייה הגותי. נצא לבקר בארמון המפואר, המצודה, נבחן את המבנה  ותכולתו הכוללת דירות, תכשיטים ויצירות אמנות מרהיבות.  ניכנס אל קתדרלת – סן ויטוס הבנויה בסגנון הגותי המפואר, שם נראה את פסליו של פארלר ויצירות מופת נוספות. נבקר גם בכנסיית לורטו ונשמע את סיפורה המופלא.
לאחר הפסקה לארוחת צהרים חופשית, נחזור למלוננו למנוחה לקראת תכנית הערב.
בשעת ערב, נתכנס להרצאה של מרב ברק, על האופרה "ריגולטו" מפסגות יצירתו של המלחין ג'וזפה ורדי, ולאחריה, נצא לאולם האופרה לצפייה במופע.

תחילת המופע בשעה 19:00. מנצח: טרם פורסם, במאי: Karel Jernek, בביצוע בית האופרה הלאומי של פראג.

        
יום שבת 10.10.15
 לאחר ארוחת הבוקר נשמע הרצאה על ההבדלים באמנות הציור בין סגנון הרנסנס והבארוק. נצא לביקור בגלריה הלאומית של צ'כיה (נרודני גלרי) ונלמד על יצירות המופת של הגלריה בהן יצירות החל מהמאה ה-15 של תקופת הרנסנס, יצירותהמאה ה-16 של דירר, ברויכל ואמנים מקומיים רבים. נסיים באמנות המאה ה-19 ונראה יצירות של דלקרואה, רנואר ורבים אחרים. נחזור למלון להפסקת צהרים, מנוחה והתארגנות לקראת תכנית הערב.
בשעת ערב, נתכנס להרצאה של מרב ברק, לקראת המופע המסיים של הסמינר, המופע של להקת התיאטרון, מחול ומולטי מדיה – לטרנה מגיקה, המפורסמת בעולם כולו במופעיה היחודיים. בתום ההרצאה נצא לאולם התיאטרון החדש לצפייה במופעHuman Locomotion. השואב את השראתו מחייו ופועלו של הצלם הבריטי הנודע אדוארד מייבריג', ממבשרי אמנות הקולנוע.

תחילת המופע בשעה 20:00. בביצוע להקת לטרנה מגיקה.

 
יום ראשון 11.10.15
לאחר ארוחת הבוקר, עמוסי חוויות ורשמים, נשים פעמינו לשדה התעופה לטיסה חזרה לישראל.
 
שעת הטיסה חזרה: 11:40, זמן נחיתה משוער: 16:30 שעון ישראל
 
  מחיר לאדם בחדר זוגי: 1,295 יורו
לאדם בחדר זוגיתוספת לחדר בודד: 295 יורו
 
המחיר כולל:
טיסה ישירה של אלעל לפראג וחזרה (כולל מטען, הושבה וארוחת בוקר)
4  לילות על בסיס ארוחת בוקר במלון 4  כוכבים מרכזי www.hotelleonardo.cz
1  ארוחת ערב עיקרית ביום ההגעה
העברות בהתאם למסלול.
הדרכת טיול ע"י ד"ר אפי זיו והגב' מרב ברק
כניסות לאתרים על פי המסלול
תשר לנותני שירותים: מלצרים, מדריך מקומי, נהג
 
המחיר אינו כולל:
כרטיסי כניסה למופעים. המחירים נעים בין 30-45 יורו לכרטיס. פרטים נוספים בטופס ההרשמה.
תשר למדריכים הישראליים
התייקרויות דלק ומיסי נמל לאחר תאריך 01.06.15
ארוחות צהריים או ערב – מעבר למצוין תחת המחיר כולל.
כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".
 
לפרטים והרשמה יש לפנות לשרון חמלניק: 073-7521269 050-7958401
sharon@goldentours.co.il
 
 
 
 
 
   
  


 
ליצירת קשר עם ד"ר אפי זיו כתבו לדוא"ל : efiziv@efiziv.co.il