efiziv@efiziv.co.il

 סמינר תרבות ואמנות בצפון איטליה שלא הכרת
 
13 - 19 ביולי 2015
 
מרצה ד"ר אפי זיו \ מדריכה רחל ספיר
 
סמינר מטייל של תרבות ואמנות בצפון איטליה, ערים ואתרים אשר לא נמצאים על מפת התיירות בדרך כלל. מפגש מרתק עם יצירות מופת, ערים קסומות,כנסיות מרשימות וחשובות ומוזיאונים מובילים בכל האזור. סמינר בו נעסוק באדריכלות, ציור ופיסול החל מהאמנות הביזנטית,דרך הרנסנס והבארוק ועד למאה ה- 19. הנאה וחוויה יוצאת דופן מובטחת.
 
יום שני 13.07.15 : תל אביב – מילאנו - בולוניה
נטוס בטיסת בוקר למילאנו. משם ניסע לבולוניה, העיר בה נלון במשך כל השבוע של הסמינר. נתארגן במלון השוכן במרכז העיר, נצא לסיור ראשון בכיכר המרכזית של העיר, נצפה במזרקה המרשימה של נפטון, נסקור את הארמונות המפוארים ונתחיל ללמוד ולהבחין בין סגנונות האדריכלות השונים.  נאכל יחד את ארוחת ערב הראשונה לסמינר זה.
 
 
יום שלישי 14.07.15 : בולוניה
נצא לסיור בעיר "האדומה". נבקר בבזיליקה על שם פטרוניוס, אחת הגדולות והמרשימות בעולם. נלך לכנסיית סנט דומניקו, בה נמצא קברו המפואר של הנזיר המקושט בפסלים של מיכלאנג'לו הצעיר. אחר הצהרים נבקר ב"פינקותקה נציונלה" – הלא הוא המוזיאון הידוע של בולוניה ובו יצירות מופת נפלאות.
 
 
יום רביעי 15.07.15 : רוונה
זהו יומה של עיר הפסיפסים המפורסמת ביצירות מרהיבות מהמאה ה- 5 וה - 6. נבקר בבתי הטבילה העתיקים, בבזיליקה על שם אפולינרה, בדואומו המרשים של העיר – סנט ויטלה ונסיים במאוזוליאום המרתק של קיסרית רומא – גאלה פלאצידיה. עם ערב, נחזור ללינה לבולוניה.
 
יום חמישי 16.07.15 : מנטובה ופרארה
יום של שתי ערים קסומות ומרתקות. במנטובה ניכנס אל אחד הארמונות המפתיעים של משפחת גונזגה – פאלאצו דל טה המכיל ציורי "תעתועי עין" מפתיעים ביותר. נסייר בכיכר המרכזית בה ישנו ארמון נוסף של המשפחה, ניכנס אל כנסיית סנט אנדראה המרשימה, בה קבור הצייר הדגול, בן המקום – מאנטניה. משם ניסע לעיר פרארה, שם נתרשם מהדואמו המפתיע בקישוטו, נסייר במוזיאון הדואומו ובו יצירות מופת וניכנס לארמון סקיפנויה ובו נותרו ציורי קיר מרשימים, על חודשי השנה מהמאה ה- 15. נשאיר זמן לשיטוט בעיר הקסומה ונחזור בשעות הערב המאוחרות למלוננו בבולוניה.
 
 
 
יום שישי 17.07.15 : פדובהפוזאנו
נתחיל את יומנו בפדובה, בביקור בקפלה סקרובייני אותה עיטר ג'וטו ונבין מדוע הוא נחשב למהפכן ומכונה מחולל הרנסנס בציור. המשך הסיור יהיה בכנסייה הענקית – איל סנטו - ולידה נתבונן בפסל הפרש של דונטלו. נעזוב את פדובה וניסע לעיירה פוזאנו, שם נולד הפסל אנטוניו קאנובה וביתו הפך למוזיאון המציג העתקים מכל יצירותיו. ניכנס גם אל ה"טמפייטו" אשר בנה בדמיון מפתיע לפנתאון של רומא. נחזור בערב למלוננו בבולוניה.
 
 
יום שבת 18.07.15 : פארמה - מילאנו
נצא לכיוון העיר פארמה. בדרך נבקר במחלבה המייצרת את הגבינה המפורסמת, הנקראת על שם העיר, הלא היא גבינת הפרמזן. משם נטייל בעיר העתיקה, נבקר בדואומו המרשים שלה עם הכיפה המעוטרת על ידי הצייר קורג'ו. משם ניסע למילאנו, אליה נגיע בשעות הערב, נתארגן במלון ונאכל יחד את ארוחת הערב המשותפת האחרונה לסמינר זה.
 
 
יום ראשון 19.07.15 : מילאנו – תל אביב
יומה של מילאנו. נראה בעיר את מיטב שכיות החמדה שלה. נטפס על גגו של הדואומו המרשים ביותר ונלמד על הסגנון הגותי בצורתו המפתיעה ביותר, נבקר בגלריה על שם ויטוריו עמנואל השני ונקנח בביקור במוזיאון המיוחד של העיר – מוזיאון הבררה ובו יצירות מופת של מיטב אמני הרנסנס. בשעות הערב נשים פעמינו לשדה התעופה, לטיסת לילה לארץ .
 
טיסות אל על
1 LY 381G 13JUL 1 TLVMXP SS1  0745  1100  /DCLY /E
2 LY 388G 19JUL 7 MXPTLV SS1  2250  0340   20JUL
 
 
מחיר לאדם בחדר זוגי: 1795 יורו
תוספת חדר ליחיד : 299 יורו
 

החלה ההרשמה ב"סולו איטליה"
גב' מישל טלפון 
03-6753147

המחיר כולל:
 • טיסות אל על למילאנו וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 5 לילות בית מלון בבולוניה בדרגת 4 * על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • לילה בבית מלון במילאנו בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • מס עירוני
 • 2 ארוחות ערב
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, לביצוע  תוכנית  הטיול.
 • מרצה מומחה - ד"ר אפי זיו
 • מדריכה מצוות סולו איטליה- המומחים לארץ המגף – הגב' רחל ספיר
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
 • סיורים מודרכים בבולוניה פרארה, רוונה, מנטובה, פארמה ומילאנו.
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע
 
 
המחיר אינו כולל:
 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.12.14
     כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".
 
ליצירת קשר עם ד"ר אפי זיו כתבו לדוא"ל : efiziv@efiziv.co.il