efiziv@efiziv.co.il

 שיט אל המיטב של הריין
מאמסטרדם לבזל

סמינר אמנות, תרבות והיסטוריה
על סיפון: Monarch Baroness  

בהדרכת ד"ר אפי זיו והגב' דליה ברזילי
7 לילות / 8 ימים
תאריכי יציאה 16- 23/7


 
מסלול השיט הזה על נהר הריין משלב כפרי יין וערים עתיקות עם נופי טבע מרהיבים. הוא יוביל אותנו מתעלות אמסטרדם אל ביקור בקתדרלה המפורסמת של קלן. ממנה לסיור בעיר קובלנץ ואחריה שיט נופי על עמק הלורלי. נמשיך לבירת היין אלזס ואל קסמה הימי ביניימי של שטרסבורג והקתדראלה שלה. השיט יסתיים בשוויץ בעיר החשובה בזל. בדרכנו ניכנס למוזיאונים מפורסמים ונשמע הרצאות על תולדות האמנות.

מסלול השיט:
יום 1: אמסטרדם:
 
הבוקר ננחת בשדה התעופה באמסטרדם. בשדה התעופה יפגוש אותנו האוטובוס ומשם וניסע לבקר במוזיאון ואן גוך ובו נסקור יצירות רבות שלו ונשמע את סיפור חייו הטראגי. אחר הצהריים נפגוש את ספינתנו, עם ההגעה יקבל את פנינו צוות הספינה. נתרווח בחדרים הנעימים ונתאקלם בספינה היפה. לקראת הערב נשמע הרצאת מבוא על ההיסטוריה של האמנות בהולנד ובלגיה – הציור הפלמי וההולנדי שלאחריה כולנו מוזמנים לארוחת ערב חגיגית עם קפטן הספינה לחגיגות תחילת השיט.                                                 
 
יום 2: סיור באמסטרדם והפלגה:
 
בבוקר נצא לביקור מרתק ברייקסמוזיאום בו נראה את מיטב יצירותיהם של אמני הולנד בתקות "תור הזהב" ובהם פראנס האלס, ורמיר וכמובן רמברנדט עם "הכלה היהודיה" ו"משמר הלילה" משם ניסע לבית הכנסת הפורטוגזי, הייחודי בעולם, ללא חשמל.
בצהרים תפליג הספינה דרומה בדרכה לקלן שבגרמניה ואתם מוזמנים ליהנות מהנוף המקסים, מאירוח מפנק בתא הספינה עם החלון הצרפתי הגדול, מארוחות מדהימות ומבילוי בספא הספינה. לפני ארוחת הערב נשמע הרצאה על הצופן הנוצרי באמנות.
 
יום 3: קלן )גרמניה(:
 
לאחר ארוחת הבקר נשמע הרצאה על הסגנון הגותי באדריכלות. לפני הצהריים אתם מוזמנים להתרווח בטרקלין הספינה או על סיפון השמש עם כוס יין צוננת וליהנות מהנוף שלאורך הנהר. בצהריים תעגון הספינה בקלן, לאחר ארוחת צהריים בספינה, אנחנו נצא לסיור רגלי באחת הערים העתיקות בגרמניה, נבקר בקתדרלה המפוארת הבנויה בסגנון גותי, נטייל בעיר העתיקה ונתרשם מרחובותיה השוקקים המלאים בבתי קפה, מסעדות וברים. נשוב לספינה לטובת הרצאה על ההבדלים בין הרנסנס לבארוק בציור, פיסול ואדריכלות.
בהמשך ארוחת ערב על הספינה. הלילה תפליג הספינה לעבר קובלנץ.

יום 4: קובלנץ ורודשהיים:
 
הבוקר תעגון הספינה בקובלנץ הנמצאת במקום בו נשפך המוזל לריין ונצא לסיור רגלי בעיר. נטייל בטיילות שלגדות שני הנהרות ונגיעלפינה הגרמנית” – נקודת המפגש של הנהרות שם מתנשאת האנדרטה לזכרו של הקיסר וילהלם. נסייר במרכז העתיק של העיר ונראה את המבנים, המזרקות ו..את בתי הקפה. לאחר מכן נחזור לספינה לארוחת צהריים והמשך שיט אל  עבר מנהיים. נעבור בדרכנו ליד מצוק Loreley , מקום שהוכרז על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמי ועליו נכתבו עשרות אגדות ושירים . הספינה תמשיך אל עבר רודשהיים הקטנה והנפלאה. לפני ארוחת הערב נשמע את חלקה הראשון של הרצאת מבוא על המיתולוגיה היוונית בראי האמנות. לאחר ארוחת הערב נצא לביקור במוזיאון ייחודי לכלי נגינה, שבו נתרשם מכלי הנגינה עתיקים ותיבות עץ שנבנו במקום. הלילה הספינה מפליגה למנהיים.
 
 
 
יום 5:  היידלברג ושפייר:
 
הבוקר נעגון במנהיים. ממנה נצא בנסיעה קצרה אל עבר היידלברג היפה, העיר המפורסמת באוניברסיטה העתיקה בגרמניה.  נבקר בסמטאות הציוריות ונספוג את אווירת המקום.
נמשיך בקרוניות רכבת אל טירת העיר המשקיפה על האזור כולו. לאחר מכן נחזור לספינתנו לטובת ארוחת צהריים ומנוחה קלה. הספינה תמשיך בדרכה אל עבר שפייר (speyer), עיירה מעניינת נוספת השוכנת על גדות הריין. העיירה הרומית השמורה הוכתרה כאתר מורשת עולמית על ידי אונס"קו. נתרשם מהמבנים העתיקים ומהקתדרלה המפורסמת של העיר.
נחזור לספינה להמשך שיט וארוחת ערב על הספינה.
הלילה תפליג הספינה אל עבר שטרסבורג.
 
יום 6: שטרסבורג:
 
הבוקר נחצה את הגבול אל עבר חבל אלזס הצרפתי. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר שטרסבורג  ונתרשם מהרחובות היפים עם בתי העץ הישנים ומתעלות המים. נמשיך אל בניין הפרלמנט ונבקר בקתדרלה המפורסמתהנחשבת לאחד הבניינים היפים בצרפת. ניכנס אל מוזיאון הקתדראלה הסמוך ובו יצירות המקור של הקתדראלה. נחזור לספינה לארוחת צהרים וזמן פנוי לבילוי בעיר היפה או על הסיפון.
נחזור לספינה לטובת ארוחת ערב ומנוחה.
אחרי חצות תפליג הספינה לעבר .Breisach
 
יום Breisach :7 סיור בונוס בקולמר ללקוחות גורדון טורס!
 
בבוקר תגיע הספינה ל- Breisach נצא לסיור רגלי לאורך העיירה, שבמהלך מלחמת העולם הוחרבה ונבנתה בשלמות מחדש. לקראת הצהריים נחזור לספינה לטובת ארוחת צהריים. לאחר מכן נמשיך בנסיעה אל עבר העיירה המקסימה קולמר, אחת הערים הציוריות ביותר באלזס שקשה לא ליפול שבי בקסמה. ניכנס אל מוזיאון אונטרלינדן כדי לצפות על היצירה המפורסמת של מתיאס גרינוולד – תמונת המזבח של אייזנהיים. נבקר בתעלות הציוריות של העיר הנקראת גם "ונציה הקטנה", נתרשם מבתי העץ המטופחים המקושטים בפרחים יפים על החלונות וצבועים בצבעוניות רבה. חלק מהסיור נעשה ברכבת תיירים מצועצעת ורומנטית.
לפני ארוחת הערב, נשמע את חלקה השני של הרצאת המבוא על המיתולוגיה היוונית בראי האמנות. הערב תפליג הספינה לעבר בזל ונהנה מארוחת גאלה עם קפטן הספינה לסיום השייט.
 
יום :8 הגעה לבזל וסיום השייט:
 
היום מסתיים טיולנו. לאחר ארוחת בוקר, ניפרד מהספינה ומצוות העובדים אשר הפכו להיות חברים לשייט ונצא בנסיעה לכיוון שדה התעופה של ציריך, משם תצא בצהריים טיסתנו ארצה.
מחיר לאדם בתא זוגי וכולל:
•         טיסות סדירות אל על  הלוך אמסטרדם חזור מציריך
•         העברות באוטובוס תיירים ממוזג.
·         7 לילות שייט בתא עם מרפסת צרפתית )חלון גדול שנפתח לכל אורכה)  
·         אירוח על בסיס פנסיון מלא במהלך השייט  )ביום הראשון תינתן א. ערב בלבד וביום העזיבה א. בוקר בלבד(
·         שתייה חופשית במהלך ארוחת הערב – שתייה קלה/חמה, יין או בירה מקומית.
•         תוכנית סיורים עשירה כמפורט כולל כניסות לכל האתרים במסלול
•         ליווי והדרכה על ידי ד"ר אפי זיו, סופר ומרצה לתולדות האמנות, מיתולוגיה יוונית ונצרות
והגב' דליה ברזילי, מדריכה וותיקה ומנוסה.
•         סיורי בונוס מתנה !
•         תשר לנותני השירות בספינה.
•         כל המיסים וההיטלים
 
 
מחיר לאדם בתא זוגי – 2629eu
 
תוספת ליחיד בחדר: 878eu
 
 
 
המחיר לא כולל:
•         ביטוח בריאות
•         הוצאות אישיות
•         תשר למדריכים הישראלים
דגשים:
·         טיולי השייט מתאימים לאורחים המסוגלים לטייל ברגל באופן עצמאי. יש לקחת בחשבון שכל יום יוצאים מהספינה לטיול רגלי עד הצהריים. לעיתים יש ללכת כ 10 דק' מהמעגן לעיר הקרובה. בערים עצמן תיתכן מדרכה עם אבנים ולכן לא ניתן יהיה להשתמש בהליכון או בכיסא גלגלים.
·         במהלך השייט ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובמקומות העגינה כתוצאה משינוי בגובה  המים בנהר, תנאי מזג האוויר או להחלטת חברת השיט.  
·         התוכנית ניתנת לשינוי לשיקול דעתו של המלווה הישראלי ובהחלטתו בלבד בשטח.
·         ייתכנו שינויים בתכנית בהתאם לתנאי מזג האוויר
תנאי תשלום:
מקדמה ע"ס 200 יורו לאישור העסקה
90 יום לפני היציאה – גמר חשבון
הרשמה תתבצע רק לאחר שליחת טופס הרשמה (מצורפת דוגמה) מלא וחתום ע"י הלקוח
מדיניות ביטול:
•         עד 60 יום לפני היציאה – עלות מקדמה בלבד
•         30-60 יום – 50% מעלות העסקה
•         15-30 יום – 70% מעלות העסקה
•         15 ימים ומטה – 100% מעלות העסקה
 
 
לפרטים והרשמה
יש לפנות לגורדון טורס  03-7659000
   
צוות גורדון טורס.
 
ליצירת קשר עם ד"ר אפי זיו כתבו לדוא"ל : efiziv@efiziv.co.il