efiziv@efiziv.co.il

 דרום איטליה          
 
הדרום הקסום של איטליה
22.6.09-28.6.09 7 ימים
 
יום מס. 1
בשעות הבוקר נמריא לרומא. נצא משדה התעופה בנסיעה דרומה על "אוטוסטראדת השמש". בדרכנו נעצור באזור קסטלי רומני. נסייר בעיירות נמי וקסטל גנדולפו ונצפה בלועות הרי געש שהפכו לאגמים. המשך דרומה עד לעיר סורנטו היושבת על צוקים ומשקיפה על מפרץ נפלא. התארגנות במלון באזור וארוחת ערב.
 
יום מס. 2
היום נשוט לאי החלומות קאפרי. נשוט לנמל הגדל ונבקר במערה הכחולה (אם מזג האוויר יאפשר) הידועה והמיוחדת. נעלה לעיירה אנאקפרי ונצפה ממנה על מפרץ נאפולי המרהיב. זמן חופשי ליהנות מסמטאות העיירה הציורית ונעלה בכסא תלוי ל"הר השמש" הצופה על האזור כולו. ניכנס לוילה סן – מיקלה ונשמע את סיפורו של אקסל מונטה. חזרה בשייט לסורנטו. ארוחת ערב המלווה במופע פולקלור דרומי טיפוסי עם מוזיקה וריקודים נאפוליטניים.
 
יום מס. 3
את הבוקר נתחיל בנסיעה באחת הדרכים היפות בעולם בין סורנטו לאמלפי – ה"חוף האמלפיטני" דרך המתפתלת על מצוקים תלולים לאורך מפרצים של ים כחול ועמוק. המדרונות מכוסים טרסות של גפנים וכרמי לימון. נסייר בעיירה המדהימה פוזיטאנו בדרכנו לעיירת הדייגים אמלפי שהייתה מעצמה ימית חשובה בימי הביניים והקתדרלה המפוארת שלה היא עדות לעושרה. נשוטט בסימטאותיה של העיירה המקסימה והציוריתולקראת ערב נחזור למלוננו בעיר סורנטו.
 
יום מס. 4
היום יוקדש לעתיקות העיר פומפיי ולצפייה בהר הגעש וזוב שכיסה אותה באלפי טונות של אפר וולקני. העיר נשתמרה להפליא על רחובותיה, בתי המרחץ השעשועים והוילות המפוארות שקירותיהן מכוסות ציורי פרסקו ופסיפסים. בשעות אחר הצהרים נחזור לסורנטו. זמן חופשי להירגע בסמטאות העיר. בערב נצא לטראטוריה איטלקית טיפוסית.
 
יום מס. 5
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור הכרות עם העיר נאפולי עליה נאמר בטעות "לראות ולמות". נתחיל במוזיאון הארכיאולוגי המפורסם, אחד החשובים ביותר לתולדות האמנות הרומאית בכלל ולשרידי העיר פומפי בפרט. לארוחת צהרים נהנה מפיצה נפוליטנית מהטובות בעיר. נמשיך לסייר באתרים המרכזיים של נאפולי כולל כיכר פלבישטו, גלריית אומברטו הראשון, המבצר הישן ותאריכון הפרחים הציורי. נמשיך לשכונת ספאקה נאפולי הבנויה בסגנון שתי וערב, כיאה לבניה הרומית העתיקה. חזרה למלוננו וארוחת ערב.
 
יום מס. 6
יום נוסף אותו נבלה ב"דרך האמלפיטנית", אחת הדרכים היפות העולם. ניסע שוב לאורך החוף ונעפיל אל העיירה ראוולו. נבקר בווילה צ'ימברונה ממנה נשקף נוף עוצר נשימה ונסייר בסמטאות העיר, ניכנס אל הדואומו ובשעות אחר הצהרים נעשה את דרכנו חזרה למלוננו לארוחת הערב.
 
 
יום מס. 7
נצא מסורנטו צפונה ונגיע לעיר קזרטה שם נבקר בארמון – "ורסאי" של האיטלקים. נסייר בשלל החדרים המדהימים והמעוטרים ולא נוותר על סיור בגניו המופלאים ומלאי הצבע והמזרקות. אחר הצהריים נגיע לעיר קסינו ושם נעלה אל המנזר המפורסם - מונטה קסינו. נסייר במנזר ובמוזיאון הייחודי, נשמע סיפורים על הקרבות הקשים שנערכו שם במלחמת העולם השנייה ועל הרס המנזר. עם ערב נעשה את דרכנו לשדה התעופה לטיסתנו לארץ.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
   

חזרה לטיול הקודם  /  חזרה לרשימת הטיולים  /  מעבר לטיול הבא

ליצירת קשר עם ד"ר אפי זיו בנושא הטיולים לחצו כאן


Go Back  Print  Send Page
 
ליצירת קשר עם ד"ר אפי זיו כתבו לדוא"ל : efiziv@efiziv.co.il