efiziv@efiziv.co.il

 סיציליה אי השמש
3.10.09 - 10.10.09     8 ימים
הטיסות יהיו בארקיע
נחיתה בפלרמו
המראה מקטניה
לכן יהיו שנויים בסדר הימים
תוך הקפדה לסייר בכל האתרים
המצויינים בתכנית
 
 
 
 
  
 
יום מס. 1 - תל אביב - קטניה - הר האטנה
לפנות בוקר נמריא לקטניה. עם הנחיתה נעפיל להר הגעש אטנה. נעלה עם אוטובוסים עד לגובה של 1990 מטר. הקרוב ביותר. נמשיך ברכבל עד לגובה 2950 מטר (אם תנאי מזג האוויר ותנאי ההר יאפשרו). נמשיך ונטפס בעזרת ג'יפים (וחלק אף ברגל) לכיוון לוע ההר נלמד על ההתפוצצויות וההתפרצויות הרבות שהיו בו לאחרונה ונקווה לפגוש בלועות המעשנים. המשך לסיור הכרות עם העיר קטניה שעל הים. סיור בויה ETNEA הססגונית בה נצפה בדואומו המקומי המרשים ונלמד את סודו של הפיל המקומי. ניסע למלון בעיר סירקוזה שם נאכל את ארוחת הערב.
 
יום מס. 2 - סירקוזה - טאורמינה
נתחיל בסיור הכרות בסירקוזה עם הפארק הארכיאולוגי המרשים כולל האמפיתיאטרון הרומי, אוזנו של דיוניסוס והתיאטרון היווני. נבקר בכנסייה המודרנית הנראית בצורה של דמעה וניכנס למוזיאון הארכיאולוגי של העיר. נמשיך לחצי האי אורטיג'ה שם נראה את שרידי מקדש אפולו, הדואומו שנבנה על מקדש יווני עתיק, נצפה במעיין ארטוזה ונסייר בסמטאות העיר העתיקה והמקסימה.משם ניסע אל טאורמינה, העשירה והנוצצת, לסיור מודרך בתיאטרון היווני המרשים והעתיק ממנו נשקף הר האטנה. נשוטט בסמטאותיה הציוריות של העיירה ונגיע למלוננו לארוחת ערב מאוחרת ולינה.
 
יום מס. 3 - האיים הליפאריים
בשעות הבקר ניסע לעיירה מילאצו, משם נשוט לאיים הליפארים. יום שלם המוקדש לאיים הליפאריים. בשעות הבוקר נסייר במוזיאון הארכיאולוגי המרשים בליפארי, זמן חופשי ליהנות מיופיו המיוחד של האי. בשעות הצהרים (אם מזג האוויר יאפשר) נצא בשיט לאיים האאולים הנוספים באזור. נתחיל באי פנראה הקטן אשר בו מתגוררים בימי הקיץ רבים מעשירי המקום ומשם לאי סטרומבולי המפורסם. נסייר בסמטאות העיירה ונמתין להתפרצות אמיתית וחיה של הר הגעש הפעיל היורה לבה אדומה ובוהקת. חזרה לליפארי. ארוחת ערב מאוחרת.
 
יום מס. 4 - מילאצו - צ'פאלו - פלרמו
עם בוקר נשוט למילאצו. נעלה על כביש החוף הפתלתל בדרכנו מערבה. בדרך נעצור בעיירת הקרמיקה סנטו סטאפנו די קמסטרה ליהנות משלל הצבעים והצורות והמיוחד שבעיירה ציורית זו. המשך לעיירת הקייט צ'פאלו. שם נראה את הכנסייה הנורמנית המדהימה השולטת על העיר. אחר הצהרים נמשיך לפלרמו.  נעלה לתצפית ממונטה פלגרינו ונלמד את סיפורה של הקדושה רוזליה. התארגנות במלון וארוחת ערב.
 
 
יום מס. 5 - פלרמו - מונראלה
בשעות הבוקר נצא לסיור בפלרמו בירת סיציליה. נסייר בארמון הנורמנים. ככר 4 הזוויות, הדואומו המקומי ובאחד האתרים המעניינים ביותר קברי הקפוצ'ינים. נצא לעיירה מונראלה בה ממוקמת אחת הכנסיות היפות ביותר באיטליה. נראה את אחת היצירות המדהימות ביותר באי – תיאור פסיפסי מושלם של סיפורי התנ"ך מחד וסיפור חייו של ישו מאידך. אחר הצהרים יוותרו לנו מספר שעות להמשך סיור עצמאי בעיר או לביקור במוזיאון הארכיאולוגי של העיר. בערב – הופעת פולקלור סיציליאני טיפוסי ומיוחד במינו וארוחת ערב.
 
יום מס. 6 - אריצ'ה - אגריג'נטו
בשעות הבוקר נצא לאריצ'ה הלא היא עיירת המרציפן הסיציליאנית היושבת בחלקו המערבי של האי על צוק מרשים והצופה על כל האזור. נבקר בקונדיטוריה הצבעונית המקומית ואולי נצפה באמן המרציפן בעבודתו. בדרכנו חזרה נחלוף על פני בריכות המלח בטראפאני ונלמד את סודן. המשך דרום מזרחה לעיירה אגריג'נטו לסיור בעמק המקדשים המפורסם. סיור הכרות עם מקדש יונו שהביאה לנו את עיקרי טקס החתונה היהודית ומקדש הקונקורד הגדול המפואר והשמור במקדשים הדוריים בסיציליה. העברה למלוננו. התארגנות וארוחת ערב. בשעות הערב נצא לצפות בעמק המקדשים המואר.
 
יום מס. 7 - פיאצה ארמרינה - אנה - קטניה - תל אביב
בשעות הבוקר נצא לאחת מפנינות האי – הפסיפסים המרהיבים של וילה רומנה קסלה שבכניסה לעיירה פיאצה ארמרינה. נסייר בין מאות מטרים של פסיפסים עוצרי נשימה ושאר חוויות מחייהם של הרומאים במאה ה – 3 לספירה. נמשיך ללב האי ולעיירה אנה ונעלה לתצפית מרהיבה מהעיירה. נלמד בה מיתוס על התהוות עונות השנה ועל מרוצי הפורמולה הנערכים בקרבתה. עייפים אך מרוצים נשים פעמינו לשדה התעופה בקטניה לטיסה לארץ.
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 

  

 

 
 

 

 חזרה לטיול הקודם  /  חזרה לרשימת הטיולים  

ליצירת קשר עם ד"ר אפי זיו בנושא הטיולים לחצו כאן

 

 

 

Go Back  Print  Send Page
 
ליצירת קשר עם ד"ר אפי זיו כתבו לדוא"ל : efiziv@efiziv.co.il