רשלנות רפואית

רשלנות רפואית נגמרת במדינת ישראל ובעולם כל הזמן, לא תמיד אנשים מודעים לכך שנעשתה אכן רשלנות רפואית , הרשלנות יכולה להיות בעת האבחון של המחלה או במהלך הטיפול עצמו או ניתוח כלשהו, כאשר חושדים שנעשתה רשלנות רפואית מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתביעות מסוג זה על מנת לזכות במירב הפיצוי האפשרי.

בתביעת רשלנות רפואית על התובע להוכיח שני דברים עיקריים לבית המשפט, האחד הוא שאכן אירעה רשלנות רפואית באבחון או בטיפול והשני הוא שנגרם נזק והעיקר הוא להוכיח שאכן קיים קשר בין השניים, לכן
יש חשיבות גדולה לעבודתם של עורכי דין מנוסים העובדים בשיתוף פעולה מלא עם רופאים מומחים, כך ניתן למצות את הדין עם הגורם שהתרשל ולהוביל לזכייה בתביעה ובקבלת הפיצוי המקסימאלי.

במידה ולא נגרם למטופל נזק אין מקום להגיש תביעת רשלנות רפואית מכיוון שהתביעה תלויה בנזק שכאמור נגרם למטופל כתוצאה מטיפול רשלני, אך גם אם נגרם נזק, צריך להוכיח את הנזק ולשם כך יש צורך להיעזר בגורמים מקצועיים בתחום.

ישנם דרכים להבטיח קבלת פיצויים כספיים הולמים שיסייעו לחולה שנפגע מרשלנות רפואית, אם תהליך הגשת התביעה נעשה על ידי צוות משפטי ורפואי מנוסה אפשר להקל במידה ניכרת על הנפגע בעזרת פיצוי הולם ולאפשר לו לחזור לשגרה ולהמשיך את חייו על אף הנזק שנגרם לו. 

לעורך דין מומחה בתביעות רשלנות הרפואית יש יכולת להשיג עבור הלקוח חוות דעת רפואית המשקפת באופן מלא את הבעיה הרפואית גם לאור הבעיה הגדולה בתחום זה של קשר השתיקה של הרופאים שלא מעונינים להוציא חוות דעת נגד עמיתם למקצוע, במקרים רבים התביעות הם מול קופות החולים אשר לא מצליחות להעניק זמן לחולים שיספיק לגילוי הבעיה הרפואית, לקופות החולים ולחברות הביטוח אין מגבלות תקציב להגן על עצמם מבחינה משפטית, לכן חשוב להסתייע במשרד עורכי דין מנוסה בתחום הזה.