efiziv@efiziv.co.il

 דף הבית  >>  ספרים מומלצים
ספרים מומלצים
 
אני, הזונה של רמברנדט - ספר מומלץ
הספר לא חדש, יצא לאור בעברית בשנת 2003, אך מרתק גם כיום, לכל מי שספור חייו של רמברנדט ממדבר אליו. הנדריקייה סטופלס, נערה כפרית בת עשרים, מגיעה לעיר הגדולה לעבוד כמשרתת בביתו של רמברנדט. עד מהרה היא הופכת להיות מודל לצייר הגדול, שמתאהב בה. השניים חיים יחד ללא נישואין עד יום מותה.היא ילדה לו בת ולכן נודתה ונקראה זונה. כל זמן שחיו יחד, כביכול כאחראית על משק ביתו לאחר מותה של אשתו, היו רינונים אך לא יותר מכך. מבעד לעיניה של הנדריקייה אנו מתוודעים לרמברנדט הצייר ובעיקר לרמברנדט האדם. ברקע מהדהדות הצביעות וההתחסדות של החברה והכנסייה בהולנד, שנידו, כאמור, את הנדריקייה. חייהם רצופי המאבקים של בני הזוג נמשכים עד לרגע שבו מגפת הדבר, שתבעה קורבנות רבים כל כך באמסטרדם של אותה תקופה, מגיעה גם לפתח ביתם. סילבי מאטון עבדה שנתיים עם בעלה, הצייר והתסריטאי שארל מאטון, על סרט על חיי רמברנדט. אני, הזונה של רמברנדט הוא ספרה השני.

ייסורי ארטמיסיה - ספר מומלץ
ייסורי ארטמיסיה הינו רומן היסטורי, סוחף ומרתק כשבמרכזו - סיפור חייה של ארטמיסיה ג'נטילסקי, ציירת מחוננת במאה ה- 17. את הספר כתבה סוזן ורילנד, אשר התפרסמה בעקבות רב המכר שלה - נערה בכחול יקינתון - המספר אץ סיפור ציורו של ורמיר. ב"ייסורי ארטמיסיה" היא מגוללת את סיפורה של הציירת ששינתה את איטליה של סוף תקופת הרנסאנס ביפי עבודותיה. "ייסורי ארטמיסיה" הוא סיפור חייה יוצא הדופן של ארטמיסיה ג'נטילסקי, האישה הראשונה שתרמה בצורה ניכרת לתולדות האומנות. בגיל שמונה - עשרה מוצאת את עצמה ארטמיסיה ג'נטילסקי מושפלת בבית דין אפיפיורי, לאחר שהעזה להאשים בפומבי את האיש שאנס אותה - אגוסטינו טאסי, המורה שלה לציור. כשאפילו אביה שלה אינו מגן עליה, היא יודעת שלא תוכל להישאר ברומא, ומתחננת שישיאו אותה. בעלה החדש, אומן בשם פייטרו סטיאטסי, לוקח אותה לעיר הולדתו פירנצה, ובה היא מגלה את כישרון הציור שלה, והיא הופכת לאישה הראשונה המתקבלת לאקדמיה של האמנות בפירנצה. ייסורי ארטמיסיה" הוא סיפור מאבקה של ארטמיסיה למצוא אהבה, מחילה והשלמה דרך אמנותה, על רקע הנופים המרהיבים של רומא, פירנצה וגנואה. הספר מלא בדמויות היסטוריות, כמו קוזימו דה מדיצ'י וגלילאו גליליי, מומלץ לכל שוחרי האמנות וההיסטוריה של אותה תקופה..

פרסי ג'קסון - סדרת הספרים החדשה והסרט
והפעם המלצה לסדרת ספרים לילדים האוהבים הרפתקאות דמיוניות בכלל (דוגמת הארי פוטר...) ומיתולוגיה יוונית בפרט. בסדרה זו - הספר הראשון נקרא פרסי ג'קסון וגנב הברק - הגבור הוא ילד שאינו אלא בנו של פוסידון , שנולד לאביו מספור אהבה עם בת תמותה. הוא כמובן בעל כוחות מופלאים ולתדהמתו , מתברר לו שהוא אינו חצי האל היחידי אלא יש רבים כמותו. הרעיון מבוסס על כך שאלי המיתולוגיה מעולם לא הפסיקו לאהוב בנות תמותה, ומפרשיות האהבה שלהם ישנם בינינו רבים כאלה. ספר מומלץ ביותר, גם המבוגרים יהנו.. כעת יצא למסכי הקולנוע הסרט הראשון בסדרה - פרסי ג'קסון וגנב הברק

ספר חדש של דן בראון - הסמל האבוד
לכל אוהבי דן בראון ! אדריכלות ניאו-קלאסית בוושינגטון, סדות של מסדר הבונים החופשיים, סמלים עתיקים ומתח מהעמוד הראשון - הם המאפיינים של ספרו החדש של דן בראון. לכל אוהבי הז'אנר - מומלץ מאד. הוצאת מודן.

אוצר הטמפלרים - ספר חדש
עוד ספר מתח המביא את ספור מסדר הטמפלרים בתוספת דמיונו של המחבר. למסדר הטמפלרים האגדי היו עוצמה כלכלית ופוליטית אדירה, והשפעה חסרת תקדים על מלכים ואפיפיורים, עד שבאה האינקוויזיציה, ומחתה אותו מעל פני האדמה. במשך מאות שנים רווחו שמועות כי אחרוני אבירי המסדר הצליחו להסתיר את אוצר הטמפלרים האגדי, אולם מקום מחבואו לא נודע. כעת, שתי קבוצות אשר שואפות לשים את ידן על מה שהצפינו הטמפלרים במאה הארבע-עשרה, מגלות כי ייתכן שטיבו של האוצר אחר משחשבו - ושהוא עשוי לשנות את פני העולם המודרני. ספר מתח היסטורי סוחף ומרתק, שלא תוכלו להניח מהיד עד לדף האחרון, כאשר יסתיים המרדף עוצר הנשימה אחר אוצר הטמפלרים, וסודם ההרסני. סטיב ברי הוא מחבר רבי מכר, ביניהם "הסוד השלישי" שראה אף הוא אור ב"מטר". ספריו מככבים ברשימות רבי-המכר בארצות הברית ותורגמו לכ-30 שפות. ברי הוא עורך-דין שערך מסעות רבים בכל רחבי אירופה, מקסיקו, האיים הקריביים ורוסיה. הוא חי בארצות-הברית.

ספר חדש - קנוניית אפריל
ביום ראשון החמישי לאחר חג הפסחא של שנת 1478, ב - 26 לאפריל, במיסה שנערכה מול המזבח הראשי של בדואומו בפירנצה, השתנו פני ההיסטוריה של הרנסנס האיטלקי, ואפשר גם של אירופה כולה. בעוד הכומר מניף את גביע היין הקדוש, שלפו הקושרים את הפגיונות שהסתירו תחת גלימותיהם והסתערו על ג'וליאנו ולורנצו דה מדיצ'י. יותר מחמש מאות שנה אחר כך , כותבת חוקרת צעירה את הדוקטורט שלה בפירנצה על הצייר שהיה עד לנעשה ורשם הכל ברשימותיו. הספר הינו חגיגה לכל אוהבי האמנות, לשוחרי קנוניות היסטוריות ועלילות טעונות תככים , על רקע עובדתי היסטורי. הסופרת, סוסנה פורטס היא עתונאיות וסופרת ספרדיה עטורת פרסים, שספריה תורגמו לעשר שפות.

ספר חדש - מוזיאונים בארה"ב
יצאו לאור בימים אלה שני כרכים נוספים בסדרה של דן אלמן על מוזיאונים בעולם. לאחר שני הכרכים הראשונים שעסקו במוזיאונים באירופה , רואים אור שני הכרכים העוסקים בכל המוזיאונים בארה"ב. האחד מוקדש לחוף המזרחי וניו יורק מככבת בו והשני מוקדש למערב ולמרכז. חובה לכל שוחר תרבות ואמנות הנוסע לארה"ב.

ספר חדש -מעפר באת ואל עפר תשוב
ספר חובה לכל אוהבי איטליה, ובמיוחד פירנצה. סופרת ישראלית - ורדה גינזך - הצליחה בכשרון רב לכתוב ספר נפלא שהינו ספור חיים השזור מדמויות ומצבים הלקוחים מן המציאות ומן הדמיון, ומתובל בתמונות חיים שהבזיקו בזיכרונה של המחברת. העלילה נעה בין פירנצה, סטרזה ו..אשדוד. קולח וסוחף. מומלץ.

חותם מדיצ'י - ספר חדש
נער צעיר קופץ אל הנהר הסוער במנוסתו מן הרוצח הרודף אחריו. למזלו הוא ניצל מטביעה בידי לאונרדו דה וינצ'י. האמן לוקח אותו אל ביתו ומציע לו עבודה כשוליה. הנער, המכנה את עצמו מתיאו, נענה להזמנה אבל מסתיר את זהותו האמיתית ואת הסוד הנורא בעברו : הוא גנב את חותם הזהב של משפחת מדיצ'י ועתה הוא נמלט מידי רודפיו. הרומן המרתק מתרחש במאה ה - 16. סיפור העלילה מורכב ומסעיר. משולבים בו מעשי רצח ובגידה, קרבות ותככים על רקע נופי איטליה בתקופת הרנסנס וההתרחשויות ההיסטוריות מתוארות בשפה עשירה וקולחת. זהו מותחן היסטורי המבוסס על דמויות, אישים וארועים אשר אכן כך, התרחשו בעבר.. המחברת - תרזה ברסלין - סופרת סקוטית שכתבה עד כה 25 ספרים .

לאוויניה - ספר חדש
באפוס המופתי "האיניאדה" סיפר המשורר וירגיליוס על הגבור הטרויאני איניאס. בנה של ונוס מאציל טרויאני אשר שרד את המלחמה נגד היוונים , והצליח לאחר הרפתקות מרובות להגיע לאזור לטיום ולייסד שם שושלת אשר ברבות הימים תהפוך לאימפריה הרומית. אשתו המקומית של איניאס - לאוויניה - היא גבורת הספר ומספרת את קורות חייה מנקודת מבטה שלה ומביאה בפני הקורא את פרשנותה על הדמויות והארועים ההיסטורים. כתבה בכשרון רב הסופרת אורסולה ק' לה גווין.

מלאכים ושדים-הסרט בעקבות הספר
בחודש מאי יוקרן בארץ הסרט - מלאכים ושדים - בעקבות רב המכר של דן בראון. יככבו בו תום הנקס ואיילת זורר הישראלית.אין ספק שלכל מי שנהנה הספר מובטחת חוויה מהנה גם בסרט אשר מתרחש כולו ברומא ! למי ששכח, עוסק הספר בפרשייה מסתורית בת 400 שנה של ארגונים וסמלים עתיקים, שחוצים אתרים מלהיבים ברומא ומגיעים לשיא בקרית הותיקן - בקפלה הסיסטינית ובפיאצה סנט פטרוס. ספר (וסרט)חובה לכל האוהבים את רומא ומתעניינים בהרפתקאות המשלבות עובדות היסטוריות עם דמיונו ודרך כתיבתו הקולחת של דן בראון

ספר חדש - הכתר החמישי
ספר חדש מאת חוויאר גונסלס. שתי תעלומות היסטוריות אמיתיות- גורלו של ציור של פרנסיסקו גויה במהלך מלחמת האזרחים הספרדתית, וכן היעלמותו הבלתי מוסברת של ציור אנתוני ואן- דייק במהלך מלחמת העולם השנייה, הם הצירים שעליהם בונה חוויאר גונסלס את הרומן "הכתר החמישי". העלילה יוצאת הדופן סוחפת את הקורא במקביל לספרד של מלחמת האזרחים, למרתפי מוזיאון ה'פראדו' במדריד. שם עוסקים בקדחנות בהעברת יצירות האומנות למקום מבטחים: מביאה אותו למצור על לנינגד בעת מלחמת העולם השנייה, , שם עומד מוזיאון ההרמיטז' מול הפגזות הנאצים. ומגיעה איתו עד לרגעי נפילתה של ברלין. סיפור מרטיט של מרגלים, נוכלים, נאצים ואוצרות מדהימים, שבו שום דבר אינו כפי שהוא נראה, החושף טפח לא מוכר מההיסטוריה המוכרת לנו, עד לסיום מוחץ ובלתי נשכח. "הכתר החמישי" זכה להצלחה מייד עם צאתו לאור בספרד, תורגם לשפות רבות והפך לרב מכר בינלאומי.

ספר חדש - עולם ללא קץ
המחבר, קן פולט, ממשיך בספר זה את המתרחש בספרו הקודם - עמודי תבל. בספרו הוא פורש לפנינו גם הפעם יריעה רחבה ומרתקת של אירופה בימי הביניים. ביום שאחרי ליל כל הקדושים בשנת 1327 חומקים ארבעה ילדים מעיר הקתדרלה קינגסברידג´. אחת מהם גנבת, אחד בריון, אחד גאון, ואחת שואפת להיות רופאה. ביער סבוך הם עדים למרדף ולהריגת אביר, שמחזיק בסוד טראגי הקשור לבית המלוכה. קָריס, מֶרתין, גוונדה וראלף עדיין אינם יודעים זאת, אך הם ישפיעו זה על חייו של זה דרך אהבה, שאפתנות, מאבקים, עוני, פשע ועלילות דם, ובעיקר יגלו את עצמם אל מול פני התקופה. אחד מהם ייסע ברחבי העולם אך יחזור הביתה לבסוף. נער אחר יהיה איש אצולה בעל כוח ומושחת. נערה אחת תצא נגד כוחה של הכנסייה, והאחרת תשקיע את מיטב שנותיה בחיפוש אחר אהבה. ואולם ארבעתם, כל אחד בדרכו, יחיו את חייהם בצל אותה הריגה שצפו בה. בשיאם של ימי הביניים שולטות באנגליה הכנסייה, המלוכה ועושי דברן המדושנים. איכרים קשי יום ובעיקר נשים נרמסים תחת העול, חיים בתוך סחרחרת של דעות קדומות, צדקנות דתית ומעמדות בלתי ניתנים לשינוי. אלא שגם בעולם אפל זה מתגלים אורות של תבונה, כשנשים אמיצות וחזקות מסרבות להניף את דגל הכניעה, וגברים ישרים ממאנים ללכת בתלם החדגוני והמסואב. קן פולט הוא מחברם של רבי־מכר רבים ביניהם ׳עמודי תבל׳, ׳חוד המחט׳, ׳מעוף הצרעה׳, ׳עורבות׳, ׳צופן אפס׳ ורבים אחרים שיצאו בעברית בהוצאת מודן.

ספר חדש - הצופן האלכסנדרוני
318 לפני הספירה: אלכסנדר מוקדון נקבר בכבוד השמור לאלים בקטקומבה שאולמותיה הענקיים גדושים באוצרות של זהב ויהלומים. קברו – אחד מפלאי העולם העתיק – נעלם בחולות הזמן. כך היה אמור לנוח לעד, אלא שהזמן אינו חומל על איש. שנת 2007: הארכיאולוג התת-מימי דניאל נוקס שקוע בחיפושים אחר הזהב של אלכסנדר במדבריות מצרים. בעקבות חשיפה של קבר עתיק הוא מאמין שמצא רמז לגילוי שהוא חותר אליו זה שנים. אבל התגלית המרעישה מעוררת שני מתחרים נוספים המחפשים גם הם את הקבר ואת האוצר הטמון בו, והם לא יהססו להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותם כדי לסלק את נוקס מדרכם. הספר מגולל את סיפורו של דניאל נוקס, ארכיאולוג תת-ימי, וחברו ריק החולמים לגלות יום אחד את קברו של אלכסנדר מוקדון הגדול. בין אתרי החפירות באלכסנדריה ובמקומות אחרים ברחבי מצרים, ניתן להיסחף ממש אל הארץ המדברית ולהצטרף לנוקס וריק בחיפוש אחר הקבר האבוד. בדרך עוברים השנים מכשולים רבים וביניהם איילי הון מצרים השואפים להורגם, פעילים לשחרור מקדוניה, ובין היתר גם שחיתויות ובירוקרטיות של עולם הארכיאולוגיה המצרי. הדמויות (הרבות – בעיה למי שמתקשה בזכירת שמות רבים) מציגות עולם רחב של תרבויות ואמונות וההתנגשות ביניהן מציגה ניגוד עולמות רחב ויוצרת עימותים רבים. העובדה שרוב הדמויות תאבות בצע ולא ישרות גורמת להזדהות רבה עם היושר, החן, ההומור והאנושיות של נוקס וריק, וכך בכל רגע שנשקפת להם סכנה, ניתן ממש להרגיש אותה. ספר מותח ביותר - עד כדי כך שאי אפשר להניחו לרגע! העלילה זורמת ומלאת אקשן, אין אפילו רגע אחד של שקט, והקפיצות ממקום למקום בעלילה ובזמן רק מגבירות את המתח. סיום מפתיע לספר גדוש באנושיות וארכיאולוגיה (ישראל אפילו מוזכרת פעם או שתיים), מומלץ לאוהבי ספרי מתח ובילוש (לא רומן הסטורי!)

ספר חדש - הקורטיזנה
זהו ספרה השני של שרה דוננט, סופרת בריטית. ספרה הראשון - הולדת ונוס - מומלץ גם הוא, בחום רב , על ידי. איטליה, המאה השש-עשרה. הקורטיזנה פיאמטה ובן לווייתה הגמד בּוּצ'ינו נמלטים מביזת רומא לאחר שבלעו מלוא הבטן אבני חן, ופונים לעבר ונציה, עיר הרנסנס הבנויה על מסחר בין המזרח למערב. בתערובת של אומץ וערמומיות הקורטיזונה והגמד מצליחים להשתלב בחברה הוונציאנית. השניים מהווים שותפים מושלמים - הגמד חד הלשון וגברתו מלאת החיים, הקורטיזנה ההגונה, שהוכשרה מלידה להקסים גברים, לבדרם ולהביא אותם לסיפוק. אך עם הצלחתה עומדת השותפות המושלמת בסכנה – מתשוקתו של מאהב שאינו מסתפק בלילות שהוקצבו לו ועד לחיזוריו של טורקי מעריץ, התר אחר בני אדם אקזוטיים עבור חצר הסולטן אדונו. לכך מצטרף האתגר הגדול מכול שמציבה בפני השניים אישה צעירה ונכה, שמוצאת את דרכה אל חייהם ואל לבבותיהם. לפגישה עמה יהיו השלכות מרחיקות לכם עבור כל הנוגעים בדבר. הקורטיזנה הוא רומן העוסק בחטאי העונג ובתענוגות החטא בתקופת הפריחה של אחת הערים האדירות בעולם. שרה דוננט היא סופרת בריטית המתגוררת לסירוגין בלונדון ובפירנצה. ספרה האחרון, הולדת ונוס, תורגם לעשרים ושבע שפות והיה לרב-מכר במדינות רבות. "דוננט מעניקה לגיבורים שלה את הקול המדויק שהיא זקוקה לו: חזק, פיקח, תקיף וגדוש עוצמה רגשית... היא מפליאה לכשף את ונציה." ניו יורק טיימס "שרה דוננט מתענגת על ונציה. וּונציה היא שכובשת את לבה וממצה את יכולת התיאור העוצמתית שלה." וושינגטון פוסט

ספר חדש - הברבורים של לאונרדו
לכל הרוצה להוסיף דעת על קורותיו של לאונרדו דה וינצ'י במשך 20 השנים שבהם הוא שוהה ופועל במילנו מומלץ ספר זה, אשר כרגיל בספרי ז'אנר אלה מערבב, ערבוב נפלא ומרתק בין עובדות לבין דמיון. איזבלה ד´אסטה, בתו של הדוכס של פרארה, נולדה לתוך המערבולת הפוליטית והאמנותית של שיאה של תקופת הרנסנס. היא שאפתנית, מתוחכמת ואספנית אמנות נלהבת. בתפנית גורלית מאורסת דווקא אחותה התמימה והפחות מושכת, ביאטריצ´ה, לדוכס העתידי של מילנו, לודוביקו ספורצה. גילו של לודביקו כפול מגילה, הוא חי בגלוי עם פילגשו ומנסה לסלק באמצעים נפשעים את הדוכס הנוכחי - והוא הנפש התאומה של איזבלה בכל הקשור לתבונה, לתשוקה וליופי. רק הוא יוכל לאפשר לה להגשים את ייעודה: לשלוט באחת המעצמות העולמיות החזקות והנאורות ולזכות בחיי נצח באמצעות ציור שמן מידיו של הגאון לאונרדו דה וינצ´י. ואולם, כיוון שביאטריצ´ה היא זו שנישאת ללודביקו, שתי האחיות מוצאות עצמן בתחרות על הבכורה בחצרות המלוכה הנודעות של אירופה. הברבורים של לאונרדו מְחיה מול עינינו את דמותו של לאונרדו דה וינצ´י בשנים שבהן עבד בחצרה של מילנו, ומחזיר לחיים את הרגעים המרגשים שקדמו ליצירת ´הסעודה האחרונה´ וה´מונה ליזה´. זהו ספר מלא רגש על יריבוּת, אהבה ובגידה, שמחזיר את הקורא לתקופת הרנסנס באיטליה וליצירותיו הגדולות של לאונרדו. קארן אסקס היא סופרת ועיתונאית עטורת פרסים.

ספר חדש - המיוחלת
כאשר העיתונאית מורין פסקל החלה בתחקיר לצורך כתיבת ספר חדש, היא לא העלתה על דעתה שבכך היא תיסחף לתוך תעלומה סודית, מטלטלת יסודות עולם, אשר אלפי בני אדם מתו ונרצחו בגינה. הסוד המשפחתי מגיח ממקום קבורתו, ומורין אינה יכולה להכחיש עוד שנבואתה ההזויה של "המיוחלת" מצביעה היישר עליה. לפני אלפיים שנה הטמינה מרים המגדלית צרור מגילות קלף בין הצוקים הפראיים של הרי הפירינאים הצרפתיים, מגילות שהכילו את גרסתה שלה להתרחשויות. כוחות על-טבעיים גוננו על המגילות הקדושות האלה, שנועדו להתגלות רק על ידי מי שתגשים את נבואתה הקדמונית של "המיוחלת". מסעה יוצא הדופן של מורין מעביר אותה מסמטאותיה המאובקות של ירושלים אל הקתדרלה של פריז ואל המגילות עצמן. עליה לחשוף עקבות הקושרות את גדולי האמנות של ההיסטוריה, ובהם בוטיצ'לי וז'אן קוקטו; את שושלות מדיצ'י, בורבון ובורג'יה; ואת הוגי הדעות המדעיים הגדולים כמו ליאונרדו דה וינצ'י ואייזק ניוטון. בסוף מסעה היא נפגשת פנים אל פנים עם הדמויות הממשיות של ישו המשיח, מרים המגדלית, יוחנן המטביל, יהודה איש קריות ושולמית, במגילה חדשה ורבת עוצמה שכתבה מרים המגדלית עצמה. המיוחלת מבוסס על עשרים שנות מחקר, והוא הראשון בטרילוגיית "שושלת המגדלית", סדרה חדשה המשלבת רוחניות ומתח. קתלין מקגואן היא סופרת שיצירותיה ראו אור ב-40 מדינות וב-15 שפות. בצעירותה עבדה כעיתונאית בצפון אירלנד והשתלמה בפולקלור ומיתולוגיה בינלאומיים ובאמנות הסיפור העממי באירופה ובמזרח הקרוב. מתגוררת כיום בלוס אנג'לס ומעורבת בתעשיית הקולנוע.

ספר חדש - הפרינצ'יפסה
את הספר הנפלא הזה קראתי ברומא, ישבתי בפיצה נבונה ובאתרים אחרים שם. לאחר קריאת הספר המרגש הזה, תוכלו להבין עד כמה זה היה מסעיר - לקרוא אותו ברומא ! ברומן המשלב עובדות ובדיה מפיח הסופר הגרמני פיטר פרנגה רוח חיים בדמויותיהם של לורנצו ברניני ופרנצ'סקו בורמיני, שני האדריכלים שהקימו במאה השבע-עשרה את "רומא החדשה", וביריבות המרה ששררה ביניהם. לרומא של שנת 1623, המצפה בקוצר רוח לבחירתו של אפיפיור חדש, מגיעה צעירה אנגלייה יפהפייה, פיקחית ותאבת חיים וחופש. שמה קלריסה, אך בפי כל היא מכונה פרינצ'יפסה - נסיכה. בביתה העשיר והמכובד של דודניתה היא פוגשת את לורנצו ברניני ופרנצ'סקו בורומיני ונשבית בקסמיהם. שניהם אמנים גאונים: ברניני הוא פסל, גבר מבריק, אלגנטי, אהוב הנשים וחביב האפיפיור; בורמיני הוא סתת, בעל כישרון יוצא דופן, מופנם ושואף לשלמות. אל מול התפאורה רבת ההוד של רומא - עיר של ניגודים, של ברק ושל אומללות, של כאוס ושל גאונות - היא לומדת מהם את רזי האמנות והאהבה. כשלכס עולה אפיפיור חדש הוא ממנה את ברניני ובורמיני לאדריכלים של רומא החדשה - עיר של ארמונות, כנסיות ושכיות חמדה שלא תהיה שנייה לה בעולם. אולם אהבתם של השניים לקלריסה מאיבה על הפרויקט השאפתני והופכת את שני הידידים לאויבים מושבעים. הפרינצ'יפסה הוא רומן היסטורי רחב יריעה הכתוב בתנופה ובנדיבות ומשכיל להפוך את רומא המתחדשת לגיבורה של ממש, מלאת חיים וכוח. עלילתו, המבוססת על אירועים היסטוריים, מכסה תקופה של חמישים שנה ויותר, שבה נולדו בעיר יצירות מופלאות שאותן ניתן לראות ולהעריץ עד היום. פיטר פרנגה, סופר גרמני בעל תואר דוקטור לפילוסופיה, השלים את לימודיו בגטינגן ובפריז. במשך שנים היה מתרגם: הוא דובר גרמנית, אנגלית, ספרדית, איטלקית וצרפתית. בגיל 46 החל לכתוב והיה לאחד הסופרים המוכרים והאהובים בגרמניה. ספרי העיון והרומנים ההיסטוריים שלו תורגמו ללמעלה מעשרים שפות

ספר חדש - אחוות התכריך הקדוש
שריפה מתרחשת בקתדרלה של טורינו, המקום שבו שמור "הסדין הקדוש", התכריך שעטף את גופתו של ישוע לאחר שהורד מהצלב. באירוע נספה גבר אלמוני, שדבר אינו ידוע עליו פרט לכך שבפיו אין לשון. והנה, גם במקרים אחרים נתפסו אנשים שניסו להצית את הקתדרלה ובפיהם אין לשון. החקירה מוטלת על מחלקת האמנות במשטרת איטליה ואחר הפרשה מתחקה גם עיתונאית סקרנית. אנשי מחלקת האמנות חייבים לפתור את התעלומה המסועפת, שראשיתה באירועים הסוערים שהתחוללו לאחר צליבתו של ישוע ובמיסדר האבירים הטמפלרים. במוקד העלילה נמצאת חבורה של אנשי עסקים רבי עוצמה. והשאלה הגדולה חייבת להישאל: האם האירועים בקתדרלה של טורינו אכן קשורים ל"סדין הקדוש" ולגלגולים שעברו עליו מאז הצליבה? על יסוד פרטים שאירעו בהיסטוריה ובתוספת מנה גדושה של דמיון, חוליה נווארו יצקה ברוב כישרון חומרים לסיפור שמותיר את קוראיו עצורי נשימה, רומן הלוקח אותנו למסע מרתק בעבר ובהווה ולקשרים מפתיעים בין תקופות, מקומות ואנשים. עלילה שמפתיעה מחדש בכל עמוד, ומגלה לנו טפח אמיתי מההיסטוריה שלא הכרנו. קראתי את הספר ביום אחד ! מומלץ

ספר חדש - המלכודת של דנטה
המלכודת של דנטה, שילוב של מותחן היסטורי, תעלומה ספרותית והרפתקה נפתלת, על רקע ונציה של 1756. "הקומדיה האלוהית" של דנטה הופכת להיות כתב חידה לפענוח של מעשי רצח ונסיון הפיכה. מרתק ומעשיר. מומלץ. ונציה הזוהרת ב-1756. רצח מחריד - בצליבה - מוביל את הדוג'ה למנות לחוקר ראשי את האסיר פייטרו ויראוולטה, הרפתקן רודף שמלות, שנמַק בבית הסוהר של ונציה לצד קזנובה... חקירתו של ויראוולטה מובילה אותו אל שורה של חשודים ולמסקנה הבלתי נמנעת - כת סודית מאיימת על ונציה. הוא שוקע בנבכי "הקומדיה האלוהית" של דנטה ומפענח את העיקרון המנחה של זירות הרצח: הן מחקות את העונשים של תשעת מעגלי התופת... שאמורים להסתיים בהתגלותו של השטן בכבודו ובעצמו! המלכודת של דנטה מאת ארנו דללנד בהוצאת כנרת זמורה ביתן, מצרפתית: רמה איילון, עטיפה: לילך איזנברג, 411 עמודים.

מספר עמודים: 4
הקודם    1 2  3  4    הבא   
 
ליצירת קשר עם ד"ר אפי זיו כתבו לדוא"ל : efiziv@efiziv.co.il